ygs ne zaman açıklanacak

0 oy
32 gösterim
14 Ekim 2016 misafir sorduYGS sonuçlarının açıklama tarihi en geç 3 hafta olarak söyleniyor ama daha erken açıklanma ihtimali var mı sizce?

1 cevap

0 oy
28 Ekim 2016 nezaman cevapladı

YGS ne zaman açıklanacak beklemesi artık eskisi kadar uzun sürmüyor. Sınavdan iki hafta sonrasında sonuçlar açıklanmakta. Yeni bir sistem değişikliği olmadığı sürece bu hızın daha da arttırılması bekleniyor.

Bu sene 12 Mart tarihinde gerçekleşecek olan YGS sınavının sonuçlarıysa 28 Mart’ta açıklanacak olarak bildirildi. 16 günlük sürenin kısalma ihtimali oldukça fazla olurken ÖSYM önemli bir uyarıda bulundu. Sınav hakkında yapılacak itiraz sürecinde verilen dilekçeler incelenmeden sonuçların yayınlanmayacağı açıklandı. Tahmini olarak yazılan süre herhangi bir itiraz olması halinde dava sonuçlanana kadar uzatabilmekte.

YGS Ne Zaman Sonuçları

Ancak bu konuda DGS’de yaşanan durumu örnek vermek gerekirse 2 günlük bir gecikme yaşanmıştı. YGS sonuçları ne zaman yani iki hafta içerisinde açıklanacağını söyleyebilirsiniz. Özellikle bazı yaşanan olaylar nedeniyle ÖSYM’nin ilgiyi daha da artırması bekleniyor.

ÖSYM sınavı takvimi içerisinde sadece tercihlerle alakalı olan boş bırakılmış durumda. Bu bilgiler daha sonra girilecek mi yoksa bu şekilde mi kalacak bilinmiyor.


İlgili sorular

0 oy
1 cevap 44 gösterim

Yahu YGS'den tercihi yaptım.Sınava gireli kaç ay oldu hala bekliyoruz. ÖSYM hızlanmıştı goya. Ne zaman açıklarlar.

14 Ekim 2016 misafir sordu
0 oy
1 cevap 25 gösterim

ÖSYM aslında bu sonuç açıklamada baya hızlandı diye biliyorum. İstese 2 3 güne açıklar bu sonuçları. Ne zaman yayınlayacak acaba.

14 Ekim 2016 misafir sordu
0 oy
1 cevap 22 gösterim

2017 YGS sınavı ne zaman olacak resmi takvim açıklandı mı arkadaşlar. Yeni sistem gelecekmiş diye bir dedikodu var birde.

14 Ekim 2016 misafir sordu
0 oy
1 cevap 75 gösterim

2017 YGS tercihleri ne zaman açıklanır bu sene? ÖSYM yine süreci uzatır mı sizce.

14 Ekim 2016 misafir sordu
0 oy
0 cevap 34 gösterim

Her yıl milyonlarca öğrenci üniversiteye yerleşebilme hayalinin birinci basamağı olan YGS sınavı ... okul puanı LYS sınavından sonra eklenmektedir.

1 Nisan 2017 Sınavlar kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...