KYK bursları ne zaman açıklanacak ve yatacak?

0 oy
73 gösterim
7 Kasım 2016 misafir sorduKYK burs sonuçları hala yayınlanmadı. Burs sonuçları ne zaman yayınlanır belli mi birde yayınlandıktan sonra ne zaman yatacak acaba.

1 cevap

0 oy
7 Kasım 2016 nezaman cevapladı

KYK burs sonuçları aslında bu sene tahmin edilenden fazla hızlı bir şekilde sonuçlanarak öğrencilere Ocak gelmeden yatırılacaktı. Bu sene gecikme sebebi ise DGS ile kapatılan üniversitelerden gelen öğrencilerin kayıt işlemlerinin hala devam etmesi oldu.

Kredi ve Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Öncelikle Kredi ve Burs sonuçları bu ay içerisinde açıklanacak ve adaylara Aralık ayında ilk burs veya kredilere yatacak. Hatta ufak bir sürpriz olarak Kasım ayı içerisinde de ilk ödemelerin gerçekleşme ihtimali bulunuyor.

KYK Burs Sonuçları

Burslar Ne Zaman Yatacak?

Bir diğer söylentiyse Ocak ayında yatacak ama 4 ay toptan yatırılacak. Böyle bir şey söz konusu değil. Sadece KYK artık ödeme olarak Ocak’a kalmadan ilk yatırma işlemini gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu sene için Ekim hedefini tutturamamış olsalar da Aralık ayında ilk ödemelerin yapılacağı kesin gibi duruyor. Kasım ayı içerisinde bir ödeme yapılma ihtimaliyse oldukça düşük. Ancak bu bekleme karşılığından böyle bir sürpriz ise ihtimaller arasında.

Burs Kredi Sonuçları

Kredi ve Burs Arasındaki Fark

Başvuru sonucunda KYK gerekli şartları sağlayan kişilere burs diğer kişilerse kredi vermekte. Burs öğrenciye normal öğrenim hayatı boyunca karşılıksız olarak sağlanan destek olmaktadır. Okulunuz 4 yıllık ise 4 yıl boyunca bu ödemeden yararlanabilirsiniz. Sınıfta kalmanız ya da alttan dersinizin olması bursun iptaline neden olmaz. Sadece artık yılınız yani 4 yıl harici okuyacağınız sürede herhangi bir destek sağlanmayacaktır. İsterseniz artık yıl içinde bursunuzu krediye döndürebilirsiniz.

Burs Kredi Ne Zaman Yatacak

Kredi Geri Ödemesi Ne Zaman?

Kredi ise devletin size karşılıklı olarak verdiği bir yardım olmakta. Eğer ki sonuçlara göre kredi almaya hak kazandıysanız e-devlet üzerinden gerekli onay işlemlerini yaparak sözleşme imzalıyorsunuz. Öğrenim hayatınız boyunca size sağlanan bu destek öğrenim hayatınızın sona ermesiyle bitmekte. Okulu bitirdikten iki yıl sonra taksitli olarak ödeme yapmaya başlamanız gerekiyor. Ancak bu süreci isterseniz erteleme hakkınız var. KYK kredi ödemeleriyle alakalı birçok kolaylık sağlanmakta. 4 yıl okuyan bir öğrencinin 15 bin liraya yakın borcu farklı ödeme imkanlarıyla taksitlendirilebilmekte. Bu yüzden yahu nasıl öderim korkusu içerisine de girmenize gerek yok. Siz eğitim hayatınıza gereken önemi gelen yardımla birlikte gerçekleştirin yeter.

Kredi ve bursla alakalı bunun haricinde bilmeniz gereken bilgi yok. Ödemeleriniz kimliğinizin son hanesine göre gerçekleşmekte. Üniversitenizin yer aldığı Ziraat Bankası üzerinden burs kartınızı alabilirsiniz. 

KYK Sonuçları


İlgili sorular

+1 oy
1 cevap 158 gösterim

Harbiden artık sinir bozmaya başladı. Öğrenciyizi verecekleri bir yardım burs onuda okul başladıktan ... ne zaman açıklanacak en azından bilsek.

12 Kasım 2016 Halis Gül sordu
+1 oy
1 cevap 45 gösterim

Geçen sene arkadaşlar fazlasıyla mağdur olmuştu. KYK burs ve yurt konusunda bir gelişme yaptı mı acaba yoksa işkenceye devam mı?

8 Kasım 2016 Meltem Kaplan sordu
0 oy
0 cevap 65 gösterim

Kyk Ne Zaman Açıklanacak 2017 Büyük emekler sonucunda üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler, ... KYK 2017 burs sonuçları ne zaman açıklanacak

19 Aralık 2016 ercan sordu
+1 oy
1 cevap 58 gösterim

KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda bilgisi olan var mı? Yahu hani bu ... ilk ödemeler yapılacaktı. Burslar ne zaman açıklanacak?

12 Kasım 2016 Dilara Alabora sordu
+1 oy
1 cevap 51 gösterim

Okul başladı ikinci dönem başlayacak KYK hala bursları yatırmadı. Okul zamanı yatmayan bursun bana yararı ne? Ne zaman açıklanacak bu sonuçlar.

26 Ekim 2016 nezaman sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...