KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanır

+1 oy
42 gösterim
7 Kasım 2016 Berat Demir sorduÖnlisans sınavının sonuçlarını açıklamama konusunda kararlılar sanırım. Bir ay olacak hala bir bilgi yok. Ortaöğretim sınav sonucuyla beraber mi açıklayacaklar acaba.

1 cevap

+1 oy
7 Kasım 2016 nezaman cevapladı
 
En İyi Cevap

KPSS Önlisans sonuçları bugün için 22 gün geçmesine rağmen hala yayınlanmadı. Normalde ortaöğretim ve önlisans adayları birer gün arayla aynı sınava tabi tutulmaktaydı. Ancak yazın yaşanan olaylar nedeniyle sınav tarihlerinde oldukça fazla değişiklik yaşandı ve buna bağlı olarak iki sınav arasında bir aydan fazla fark oldu.

KPSS Önlisans Sonuçları

16 Ekim tarihinde yapılan sınavın sonuçları yayınlanması hakkında hala bilgi bulunmazken ortaöğretimle birlikte mi açıklama yapmak için bekliyorlar bilinmemekte. KPSS Önlisans sınavı artık Kasım’ın ikinci hafta dolmadan bir ay olacağı için açıklanıyor diye beklenmekte. Ancak bana kalırsa ortaöğretim sınavından sonrası bekleniyor. Bu sadece şahsi fikrim bu konuda yapılmış bir açıklama yok. Ancak normal optik okuyuculu sistemle sınav gerçekleşti. Hani DGS’de farklı sistem uygulandığı için geç açıklanmıştı yani sebebi vardı. Ama önlisans adaylarının sonucunu açıklamada geç açıklamayı gerektirecek bir sorunda yok.

KPSS sonuçları ne zaman

ÖSYM KPSS Önlisans Sonuçları

ÖSYM tarafından konuyla alakalı bir açıklama gelmemiş olması adayları daha büyük bir belirsizlik içerisine itiyor. ÖSYM sonuç sayfasına sürekli olarak giriş yaparak acaba açıklandı mı sorgulamaları önümüzdeki bir hafta daha devam eder gibi. Hani bana kalırsa KPSS Ortaöğretim sınavı olmadan sonuçların açıklanması da zor gibi. KPSS Önlisans adaylarıysa biran öncesi puanlarını öğrenerek ona göre başvuru işlemlerini başlatmak istiyorlar.

KPSS Atamaları Ne Zaman

Atamalar Ne Zaman Yapılacak?

Daha sonuçlar açıklanmamışken ve sonuç konusunda bir bilgi vermeyen ÖSYM varken atamalar konusunda bir fikir yürütmek oldukça zor. Yaşanan memur eksikliği nedeniyle 2016 senesi sona ermeden en azından bir atama bekleniyor. Eğer ki bu süreçte gerekli atama gerçekleşmez 2017’nin ilk 3 ayı içerisinde atama olacağı kesin olmakta. KPSS sonuçları için bu kadar süre bekleyen adayların iyi bir puan alması halinde tercih işlemi için bir süre daha beklemesi pekte sorun olmaz gibi.

KPSS Önlisans Ne Zaman Açıklanır

Sonuç olarak sınav puanlarının en geç 16 Kasım içerisinde yayınlanacağı sanılıyor. Eğer ki bu süreçte de yayınlanmazsa ortaöğretim adayları ile birlikte açıklanması bekleniyor.


İlgili sorular

0 oy
1 cevap 34 gösterim

ÖSYM eskisi gibi yine herşeyi geciktirmeye başladı. Sınava nerede gireceğimiz hakkında bir bilgi yok. Sürekli ertelendi zaten bir sorun yoktur umarım.

7 Kasım 2016 Aleyna Gül sordu
+1 oy
1 cevap 380 gösterim

Bu sene başvuruları kaçırdım zaten mezun değilim. Aslında girmem gerekti ama geçti işte. 2017'de ... olan sınavlar ne zaman olacak belli mi acaba?

8 Kasım 2016 Zeynep Alyanak sordu
+1 oy
1 cevap 48 gösterim

Şimdiden KPSS heyecanı başladı. 2017 için sınav tarihi açıklandı mı ne zaman olacak. ÖSYM takvim olarak bu tarihleri yayınlıyordu.

8 Kasım 2016 Berat Demir sordu
0 oy
1 cevap 40 gösterim

Önlisanların sınav sonucu 3 haftaya kadar sürmüştü. KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman ... azından tercih öncesi normal yerlere başvuru yapalım

30 Kasım 2016 Ayşe Tatlıtuğ sordu
+1 oy
1 cevap 65 gösterim

Şimdi 2017 de kpss sonuçları ne zaman açıklanır. Alacağım puana göre bir işe girme ihtimalim ... 2016 sınavını kaçırdım 2017 KPSS önlisans gireceğim.

30 Kasım 2016 Filiz Gürüre sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...