2017 KPSS önlisans ve ortaöğretim sınavı ne zaman

+1 oy
44 gösterim
8 Kasım 2016 Zeynep Alyanak sordu



Bu sene başvuruları kaçırdım zaten mezun değilim. Aslında girmem gerekti ama geçti işte. 2017'de gerçekleşecek olan sınavlar ne zaman olacak belli mi acaba?

1 cevap

0 oy
10 Kasım 2016 nezaman cevapladı

Üzgünüm ama 2017 de ortaöğretim ve önlisans sınavı yok. KPSS Ortaöğretim sınavı sadece çift yıllarda yapılmakta. Yani ikisine de bir gerçekleşiyor. 2016 sonrasında diğer sınav tarihi 2018’de olacak. Aynı şekilde önlisans sınavı içinde geçerli.

KPSS Önlisans Ortaöğretim son hanesi çift olan yıllarda gerçekleştiği için sınav sonucu 2 yıl boyunca geçerli olmakta. 2 yıl boyunca var olan puanıyla atamalarda başvuru yapma hakkı bulunmakta. Bu sistem uzun zamandır bu şekilde olduğundan henüz mezun olmadan giren aday sayısı da oldukça fazla.

KPSS Ortaöğretim ne zaman

2017 KPSS Ne Zaman?

Bu konuyu bir örnekle açıklayalım. Herhangi bir önlisans bölümü okuyor yada ortaöğretim okuyorsunuz. Mezun tarihiniz eğer ki tekli bir rakamsa varsayalım 2017’yse 2016 sınavına girmeniz gerek. Bu şekilde mezun olduktan sonraki atamalara da katılma şansınız olacaktır. Ama eğer ki 2016 senesine girmezseniz atama için 2018’de gerçekleşecek olan KPSS’yi beklemeniz lazım. Bu da sizin için büyük bir zaman kaybı olmakta.

KPSS sınavı ne zaman sorusu üzülerek 2018 demem gerek. 2018 tarihinde de Eylül’den sonra gerçekleşen sınav için eğer ki 2016’ya girmediyseniz ciddi bir zaman kaybınız var. Bunu fırsata çevirerek 2018 sınavı için oldukça fazla hazırlanıp kesin atanırım diyeceğiniz bir puan almanız gerek.

KPSS önlisans sınavı ne zaman

Atamalar Ne Zaman Yapılacak

Memur ataması ne zaman sorusu içinse herhangi bir açıklama yok. Ki zaten memurluk sisteminde köklü bir değişiklik yakın gibi. Artık sınav tamamen sadece bir aracı yani bir baraj olacak. Kurumlar alım sırasında 70 ve üzeri alanlar için mülakat şeklinde alım yapacak. Bu da 95 alan bir adayın bile kesin memur olma gibi bir garantisi olmayacağı demek.

ösym kpss ne zaman

Tabi bu konuyla alakalı şu an kesinleşmiş bir karar yok. Aslında bu sistem şu an da var ama bunun haricinde birde normal olarak mülakatsız atama da olduğu için yüksek puan alan bir adayın doğru tercih yaparak boşta kalma ihtimali oldukça düşük.

KPSS başvurusu ne zaman


İlgili sorular

0 oy
1 cevap 19 gösterim

ÖSYM eskisi gibi yine herşeyi geciktirmeye başladı. Sınava nerede gireceğimiz hakkında bir bilgi yok. Sürekli ertelendi zaten bir sorun yoktur umarım.

7 Kasım 2016 Aleyna Gül sordu
+1 oy
1 cevap 22 gösterim

Önlisans sınavının sonuçlarını açıklamama konusunda kararlılar sanırım. Bir ay olacak hala bir bilgi yok. Ortaöğretim sınav sonucuyla beraber mi açıklayacaklar acaba.

7 Kasım 2016 Berat Demir sordu
+1 oy
1 cevap 21 gösterim

Şimdiden KPSS heyecanı başladı. 2017 için sınav tarihi açıklandı mı ne zaman olacak. ÖSYM takvim olarak bu tarihleri yayınlıyordu.

8 Kasım 2016 Berat Demir sordu
0 oy
1 cevap 22 gösterim

Önlisans sınavının ne zaman yapılacağı hakkında bilginiz var mı? KPSS Önlisans hazırlığı içerisindeyim ama tam tarih ne zaman merak ettim.

7 Aralık 2016 Metin Doğru sordu
+1 oy
1 cevap 9 gösterim

ÖSYM KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman olacak, sınav tarihi sürekli değişti. Son bir değişiklik var m?

26 Ekim 2016 nezaman sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!

En popüler etiketler

amerikan dizileri komedi dizileri abc dizileri hamilelik torba yasa torba yasa ne zaman fox dizileri polisiye diziler ramazan bayramı yeni torba yasa tercih sonuçları tercihler ne zaman kyk sınav kpss the cw dizileri cbs dizileri aksiyon dizileri a101 samsung torba yasa çıktı mı 2017 torba yasa ösym-sonuç ygs-sonuçları ne-zaman-emekli-olurum ygs-ne-zaman yds-ne-zaman tatil burs tercihler ösym 2017 nbc dizileri amerikan filmleri ilk yardım komedi filmleri aile dizileri tıp dizileri medikal drama dizileri amerikan komedi dizileri drama dizileri kısmetse olur acun ılıcalı aids belirtileri nelerdir aids nasıl bulaşır miraç kandili ne zaman kutlanacak 2017 pasaport nedir sezaryen doğum recep tayyip erdoğan halifelik nedir tayin kredi kartı sigara nedir toki okullar ne zaman açılacak 2017 kadir gecesi ne zaman 2017 miraç kandili ne zaman 2017 miraç gecesi miraç kandili regaip kandili hangi gün 2017 regaip kandili ne zaman 2017 üç aylar ne zaman başlıyor 2017 saç ekimi hamilelik testi bebek anne dizisi kara sevda cesur ve güzel hangi kanalda cesur ve güzel öğretmen lol cep telefonu kötü çocuk kurtlar vadisi ramazan bayramı hangi aya geliyor 2017 ramazan bayramı ne zaman 2017 pomem lg g6 satış fiyatı lg g6 ne zaman çıkacak lg facebook anne mevlid kandili titanic ramazan ne zaman başlıyor 2017 muharrem ayı muharrem ayı ne zaman 2017 otomobil recep ivedik 5 ramazan kpss ortaöğretim torba yasa neler var torba yasa kanunu ygs ne zaman torba yasa kanunları tv8 torba-yasa-çıkışı torba-yasa-ne-zaman tercihler-ne-zaman ortaöğretim-kpss
...