2017 KPSS önlisans ve ortaöğretim sınavı ne zaman

+1 oy
31 gösterim
8 Kasım 2016 Zeynep Alyanak sordu
2 Şubat ercan yeniden etikenlendirildi
Bu sene başvuruları kaçırdım zaten mezun değilim. Aslında girmem gerekti ama geçti işte. 2017'de gerçekleşecek olan sınavlar ne zaman olacak belli mi acaba?

1 cevap

0 oy
10 Kasım 2016 nezaman (8,120 puan) cevapladı

Üzgünüm ama 2017 de ortaöğretim ve önlisans sınavı yok. KPSS Ortaöğretim sınavı sadece çift yıllarda yapılmakta. Yani ikisine de bir gerçekleşiyor. 2016 sonrasında diğer sınav tarihi 2018’de olacak. Aynı şekilde önlisans sınavı içinde geçerli.

KPSS Önlisans Ortaöğretim son hanesi çift olan yıllarda gerçekleştiği için sınav sonucu 2 yıl boyunca geçerli olmakta. 2 yıl boyunca var olan puanıyla atamalarda başvuru yapma hakkı bulunmakta. Bu sistem uzun zamandır bu şekilde olduğundan henüz mezun olmadan giren aday sayısı da oldukça fazla.

KPSS Ortaöğretim ne zaman

2017 KPSS Ne Zaman?

Bu konuyu bir örnekle açıklayalım. Herhangi bir önlisans bölümü okuyor yada ortaöğretim okuyorsunuz. Mezun tarihiniz eğer ki tekli bir rakamsa varsayalım 2017’yse 2016 sınavına girmeniz gerek. Bu şekilde mezun olduktan sonraki atamalara da katılma şansınız olacaktır. Ama eğer ki 2016 senesine girmezseniz atama için 2018’de gerçekleşecek olan KPSS’yi beklemeniz lazım. Bu da sizin için büyük bir zaman kaybı olmakta.

KPSS sınavı ne zaman sorusu üzülerek 2018 demem gerek. 2018 tarihinde de Eylül’den sonra gerçekleşen sınav için eğer ki 2016’ya girmediyseniz ciddi bir zaman kaybınız var. Bunu fırsata çevirerek 2018 sınavı için oldukça fazla hazırlanıp kesin atanırım diyeceğiniz bir puan almanız gerek.

KPSS önlisans sınavı ne zaman

Atamalar Ne Zaman Yapılacak

Memur ataması ne zaman sorusu içinse herhangi bir açıklama yok. Ki zaten memurluk sisteminde köklü bir değişiklik yakın gibi. Artık sınav tamamen sadece bir aracı yani bir baraj olacak. Kurumlar alım sırasında 70 ve üzeri alanlar için mülakat şeklinde alım yapacak. Bu da 95 alan bir adayın bile kesin memur olma gibi bir garantisi olmayacağı demek.

ösym kpss ne zaman

Tabi bu konuyla alakalı şu an kesinleşmiş bir karar yok. Aslında bu sistem şu an da var ama bunun haricinde birde normal olarak mülakatsız atama da olduğu için yüksek puan alan bir adayın doğru tercih yaparak boşta kalma ihtimali oldukça düşük.

KPSS başvurusu ne zaman

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 11 gösterim
+1 oy
1 cevap 12 gösterim
+1 oy
1 cevap 13 gösterim
8 Kasım 2016 Berat Demir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!

En popüler etiketler

torba yasa torba yasa ne zaman yeni torba yasa tercih sonuçları tercihler ne zaman kyk sınav kpss hamilelik ramazan bayramı samsung torba yasa çıktı mı 2017 torba yasa ösym-sonuç ygs-sonuçları ne-zaman-emekli-olurum ygs-ne-zaman yds-ne-zaman tatil burs tercihler ösym kara sevda lol kötü çocuk kurtlar vadisi facebook recep ivedik 5 kpss ortaöğretim torba yasa neler var torba yasa kanunu ygs ne zaman torba yasa kanunları torba-yasa-çıkışı torba-yasa-ne-zaman tercihler-ne-zaman ortaöğretim-kpss teog-sonuçları ösym-ygs tus-ne-zaman ygs-sınavı yds-2017 başkanlık kar kpss-ortaöğretim ygs ortaöğretim dgs önlisans sonuçları 2017 yeni iş güvenliği haftası tarihleri iş güvenliğinin önemi nedir iş güvenliği haftası ne zaman kutlanıyor iş güvenliği nedir vakıfların önemi vakıflar haftası hangi tarihlerde kutlanacak vakıflar haftası ne zaman kutlanıyor vakıf nedir ulusal egemenlik ve çocuk bayramı neden ilan edilmiştir 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ne zaman ulusal egemenlik ve çocuk bayramı çocuk bayramı turizmin önemi nedir turizm haftası hangi tarihlerde kutlanmaktadır turizm haftası ne zaman kutlanır turizm nedir galatasaray 3.yıldızı hangi sezon taktı galatasaray 3.yıldızı ne zaman aldı galatasaray 3.yıldızı ne zaman taktı baklava şerbeti ne zaman dökülür baklava şerbeti nasıl olmalıdır baklava nedir taze fındık hangi mevsimde yetişir taze fındık nerede yetişir taze fındık ne zaman çıkar taze fındık nedir bayburt hangi bölgede bayburt kaç yılında il oldu bayburt ne zaman il oldu bayburt muhsin yazıcıoğlu kaç yılında öldü muhsin yazıcıoğlunun helikopteri ne zaman düştü muhsin yazıcıoğlu aliyar bey ne zaman öldü candar beyin oğlu aliyar bey aliyar bey kimdir polis günü ne zaman polisin görevleri nelerdir polis teşkilatı kuruluş günü ne zaman polis nedir sosyal devletin özellikleri nelerdir sosyal devlet nedir sağlık ve sosyal güvenlik haftası ne zaman kutlanacak dünya sağlık haftası hangi günler dünya sağlık haftası ne zaman kutlanacak dünya sağlık günü ne zaman sağlık nedir
...