kyk başvuruları ve açıklanması ne zaman

+1 oy
45 gösterim
8 Kasım 2016 Meltem Kaplan sorduGeçen sene arkadaşlar fazlasıyla mağdur olmuştu. KYK burs ve yurt konusunda bir gelişme yaptı mı acaba yoksa işkenceye devam mı?

1 cevap

0 oy
10 Kasım 2016 nezaman cevapladı

KYK başvurusu tercihlerin sona ermesiyle başlamakta. Öncelikle yurt başvurusu alınıp sonrasında burs ve kredi için başvuru süreci gerçekleşmekte. Ancak yeni sene ikisi arasında ya çok az zaman farkı olacak ya da ikisi bir gerçekleşecek.

KYK Yurt Burs Başvuru

Yurt ve Burs Kredi Başvuru Sonuçları

Burs başvuru sonuçları ile öğrenciler ilk ödemelerini ancak Ocak ayında almaktaydı. Eğitim Eylül ayında başlarken öğrencilere desteği ancak 4 ay sonra Ocak ayında verilmesi tepkilere sebep oluyordu. Bu konuda KYK artık daha erken vereceğini duyurdu ama bu sene yazın yaşanan olaylar nedeniyle bunu başaramadı. Ama yeni sene Ekim ya da Kasım ayında öğrenciler ilk burs veya kredi ödemelerini almış olacak.

KYK Sonuçları

Yurt başvuru sonuçları zaten eğitim hayatı öncesinde belli olmak zorunda. Ama tabi yedeğe kalanlar için gecikme olabiliyor. KYK şu an için öncelik olarak burs ve kredi ödemelerinde yaşanan gecikmeyi artık bu sene çözme çabası içerisinde. Ve bana kalırsa artık bunu başaracak.

Burs Yurt Başvurusu Ne Zaman

KYK Kayıtlar Ne Zaman?

Yurt kayıtları ne zaman sorusu ise artık e-devlet sayesinde fazlasıyla kolay. Adaylar yurt başvuruları açıklandıktan sonra belirtilen süre içerisinde işlemlerini kolayca e-devlet üzerinden yapabilmekte. Yaşadığı şehir ile üniversite arası yakın olanlar için bile bu kayıt işlemleri eziyet olurken özellikle uzak mesafede olanlar her şeyi internet üzerinden hallediyor. Öğrenci bu şekilde sadece eğitim başladığı zaman direkt olarak gelerek yurda yerleşmekte. Öncesinde kayıt gibi işlemler için gidip gelmesine gerek kalmıyor.

yurtlar ne zaman açılıyor


İlgili sorular

0 oy
1 cevap 73 gösterim

KYK burs sonuçları hala yayınlanmadı. Burs sonuçları ne zaman yayınlanır belli mi birde yayınlandıktan sonra ne zaman yatacak acaba.

7 Kasım 2016 misafir sordu
+1 oy
1 cevap 158 gösterim

Harbiden artık sinir bozmaya başladı. Öğrenciyizi verecekleri bir yardım burs onuda okul başladıktan ... ne zaman açıklanacak en azından bilsek.

12 Kasım 2016 Halis Gül sordu
0 oy
0 cevap 65 gösterim

Kyk Ne Zaman Açıklanacak 2017 Büyük emekler sonucunda üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler, ... KYK 2017 burs sonuçları ne zaman açıklanacak

19 Aralık 2016 ercan sordu
0 oy
1 cevap 52 gösterim

Burs ve kredi neye göre ayırt ediliyor orasını anlamadım ama bu sene ikisinden biride olsa yardım ... kredide çıksa alacağım. Tam tarihler ne zaman?

17 Aralık 2016 Melek Yeşil sordu
0 oy
0 cevap 20 gösterim

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda üniversiteye giriş sisteminde köklü değişiklik yapılmış ve ... kadar başvuruların bitmiş olması gerekiyor.

9 Ocak 2017 Sınavlar kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...