2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

+1 oy
345 gösterim
30 Kasım 2016 Filiz Gürüre sorduŞimdi 2017 de kpss sonuçları ne zaman açıklanır. Alacağım puana göre bir işe girme ihtimalim varda. 2016 sınavını kaçırdım 2017 KPSS önlisans gireceğim.


1 cevap

+1 oy
5 Aralık 2016 nezaman cevapladı

KPSS sonuçları ile alakalı olarak bu sene öncelikle belirtmemiz gereken bazı durumlar bulunuyor. Önlisans ve lise mezunları için gerçekleştirilen KPSS sınavı 2 senede bir defa yapılmakta. Bu nedenle bu sene sadece lisans mezunları için bekleyiş gerçekleşecek.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman

KPSS önlisans sonuçları 2016 senesi için 3 hafta gibi bir süre sürmüştü. 2017 de gerçekleşmeyeceği için aynı sürenin 2018’de de geçerli olması bekleniyor. Aslında 2 sene önceden konuşmak biraz erken çünkü ÖSYM sınav sistemine köklü değişiklikler yapma konusunda kararlı. Optik kullanmak yerine direkt soru altında işaretleme yapması DGS gibi giriş kişisi az olan bir sınavda büyük sorunlara neden olmuştu.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman

ÖSYM ile alakalı konularda iki sene öncesinden konuşmak biraz saçma olur. 2016 senesi için KPSS sınavlarında açıklama süreci normal olurken Önlisans ve Lise mezunları için süreç diğer seneye ertelenmiş bulunuyor. Daha doğru ertelenmiş dememiz doğru olmaz zaten 2 yılda bir yapılan bir sınav.

2017 önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS sınavı çift yıllarda gerçekleşiyor ve alınan puanlar 2 sene geçerli olmakta. Bu sene ise lise mezunu olarak gerçekleşen KPSS’ye toplamda 3 buçuk milyon kişi girdi. Ülkemizde yaşanan olaylar nedeniyle fazla memur alım yapılır beklentisi aslında sanıldığı gibi olmayacak. Devlet yaşanan olaylar sayesinde fazlalık memurundan kurtuldu ve şu an sadece eksik gördüğü bölümlerde alım yapacak.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

Yapılmayacak bir sınavın sonuç açıklama tarihi olmaz dimi. Geçtiğimiz sene girmemeniz büyük bir kayıp. Eğer ki 2016 yılında girmiş olsaydınız aldığınız puan 2 yıl boyunca geçerli olacaktı ve bu sene yapılacak atamalarda tercih yapma hakkınız olacaktı. Bu durumu fırsata çevirerek 2018 KPSS için oldukça sıkı hazırlanmanız gerek. Artık atanmak eskisi kadar kolay bir durum olmadığından iyi çalışmanız lazım.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

En merak edilen sorulardan biri kaç puan alınması gerektiği. KPSS de bir baraj yok. Ne kadar puan alırsanız ona göre tercih yaparsınız ve 65 ile de atanma şansınız varken 88 almanıza rağmen açıkta bile kalabilirsiniz. Doğru tercih yapmak gerek.

2017 kpss önlisans sınavı ne zaman açıklanacak

En az 70 alınması gerektiği olayı da kurumlar direkt atama yerine KPSS sınav sonucuna göre en az 70 ve yukarı alan kişileri genellikle mülakata alır. Bu mülakat içinde aynı şekilde 95 alan biri kabul edilmezken 71 alan biri kabul edilebilir. KPSS sonucu ile direkt olarak atanmak istiyorsanız öncelikle en iyi puanı almaya çalışıp daha sonra iyi bir tercih işlemi gerçekleştirmeniz gerek. Direkt atamada puanınız yüksekse boşta kalma ihtimaliniz oldukça az ama düşük puanla doğru tercih sizin atanmanız için çok önemli. 

2017 kpss önlisans sınavı ne zaman açıklanacak


İlgili sorular

+1 oy
1 cevap 239 gösterim

ÖSYM kpss önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak sonuc.osym.gov.tr hala yok acaba ortaöğretim sınavıyla birlikte mi açıklamayı düşünüyorlar.

26 Ekim 2016 nezaman sordu
0 oy
1 cevap 571 gösterim

KPSS sonuçlarında yaşanan gecikmeler sinir bozmakta. Bu sene ne zaman açıklanır acaba belli mi takvime göre.

7 Aralık 2016 Gülten Mutlu sordu
+1 oy
1 cevap 361 gösterim

Önlisans sınavının sonuçlarını açıklamama konusunda kararlılar sanırım. Bir ay olacak hala bir ... sınav sonucuyla beraber mi açıklayacaklar acaba.

7 Kasım 2016 Berat Demir sordu
0 oy
1 cevap 337 gösterim

KPSS ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklanma tarihi ile alakalı olarak henüz bir açıklama yok. ÖSYM bu ... açıklar mı yoksa erteleme devam eder mi?

7 Aralık 2016 Can Doğru sordu
0 oy
1 cevap 305 gösterim

Önlisanların ki hala açıklanmadı. Ortaöğretim sonuçlarının açıklaması da bu kadar uzun sürer mi acaba?

14 Ekim 2016 misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...