2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

+1 oy
14 gösterim
30 Kasım 2016 Filiz Gürüre sordu

Şimdi 2017 de kpss sonuçları ne zaman açıklanır. Alacağım puana göre bir işe girme ihtimalim varda. 2016 sınavını kaçırdım 2017 KPSS önlisans gireceğim.

1 cevap

+1 oy
5 Aralık 2016 nezaman (8,120 puan) cevapladı

KPSS sonuçları ile alakalı olarak bu sene öncelikle belirtmemiz gereken bazı durumlar bulunuyor. Önlisans ve lise mezunları için gerçekleştirilen KPSS sınavı 2 senede bir defa yapılmakta. Bu nedenle bu sene sadece lisans mezunları için bekleyiş gerçekleşecek.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman

KPSS önlisans sonuçları 2016 senesi için 3 hafta gibi bir süre sürmüştü. 2017 de gerçekleşmeyeceği için aynı sürenin 2018’de de geçerli olması bekleniyor. Aslında 2 sene önceden konuşmak biraz erken çünkü ÖSYM sınav sistemine köklü değişiklikler yapma konusunda kararlı. Optik kullanmak yerine direkt soru altında işaretleme yapması DGS gibi giriş kişisi az olan bir sınavda büyük sorunlara neden olmuştu.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman

ÖSYM ile alakalı konularda iki sene öncesinden konuşmak biraz saçma olur. 2016 senesi için KPSS sınavlarında açıklama süreci normal olurken Önlisans ve Lise mezunları için süreç diğer seneye ertelenmiş bulunuyor. Daha doğru ertelenmiş dememiz doğru olmaz zaten 2 yılda bir yapılan bir sınav.

2017 önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS sınavı çift yıllarda gerçekleşiyor ve alınan puanlar 2 sene geçerli olmakta. Bu sene ise lise mezunu olarak gerçekleşen KPSS’ye toplamda 3 buçuk milyon kişi girdi. Ülkemizde yaşanan olaylar nedeniyle fazla memur alım yapılır beklentisi aslında sanıldığı gibi olmayacak. Devlet yaşanan olaylar sayesinde fazlalık memurundan kurtuldu ve şu an sadece eksik gördüğü bölümlerde alım yapacak.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

Yapılmayacak bir sınavın sonuç açıklama tarihi olmaz dimi. Geçtiğimiz sene girmemeniz büyük bir kayıp. Eğer ki 2016 yılında girmiş olsaydınız aldığınız puan 2 yıl boyunca geçerli olacaktı ve bu sene yapılacak atamalarda tercih yapma hakkınız olacaktı. Bu durumu fırsata çevirerek 2018 KPSS için oldukça sıkı hazırlanmanız gerek. Artık atanmak eskisi kadar kolay bir durum olmadığından iyi çalışmanız lazım.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

En merak edilen sorulardan biri kaç puan alınması gerektiği. KPSS de bir baraj yok. Ne kadar puan alırsanız ona göre tercih yaparsınız ve 65 ile de atanma şansınız varken 88 almanıza rağmen açıkta bile kalabilirsiniz. Doğru tercih yapmak gerek.

2017 kpss önlisans sınavı ne zaman açıklanacak

En az 70 alınması gerektiği olayı da kurumlar direkt atama yerine KPSS sınav sonucuna göre en az 70 ve yukarı alan kişileri genellikle mülakata alır. Bu mülakat içinde aynı şekilde 95 alan biri kabul edilmezken 71 alan biri kabul edilebilir. KPSS sonucu ile direkt olarak atanmak istiyorsanız öncelikle en iyi puanı almaya çalışıp daha sonra iyi bir tercih işlemi gerçekleştirmeniz gerek. Direkt atamada puanınız yüksekse boşta kalma ihtimaliniz oldukça az ama düşük puanla doğru tercih sizin atanmanız için çok önemli. 

2017 kpss önlisans sınavı ne zaman açıklanacak

Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!

En popüler etiketler

torba yasa torba yasa ne zaman yeni torba yasa tercih sonuçları tercihler ne zaman kyk sınav kpss hamilelik ramazan bayramı samsung torba yasa çıktı mı 2017 torba yasa ösym-sonuç ygs-sonuçları ne-zaman-emekli-olurum ygs-ne-zaman yds-ne-zaman tatil burs tercihler ösym pasaport nedir sezaryen doğum kredi kartı regaip kandili hangi gün 2017 regaip kandili ne zaman 2017 anne dizisi kara sevda cesur ve güzel hangi kanalda cesur ve güzel lol cep telefonu kötü çocuk kurtlar vadisi ramazan bayramı hangi aya geliyor 2017 ramazan bayramı ne zaman 2017 lg g6 satış fiyatı lg g6 ne zaman çıkacak lg facebook ramazan ne zaman başlıyor 2017 recep ivedik 5 ramazan kpss ortaöğretim torba yasa neler var torba yasa kanunu ygs ne zaman torba yasa kanunları tv8 torba-yasa-çıkışı torba-yasa-ne-zaman tercihler-ne-zaman ortaöğretim-kpss teog-sonuçları ösym-ygs tus-ne-zaman ygs-sınavı yds-2017 başkanlık kar kpss-ortaöğretim ygs ortaöğretim dgs önlisans sonuçları 2017 yeni dünyanın en eski askeri bandosu mehter takımı ne zaman kuruldu mehter takımı aşk-ı memnu ne zaman bitti aşk-ı memnu ne zaman çekildi aşk-ı memnu ne zaman yayınlandı aşk-ı memnu nst ne işe yarar nst ye hamileliğin kaçıncı haftasında girilir nst ye ne zaman girilir nst nedir sezaryen ağrısı kaç ayda geçer sezaryen nasıl yapılır sezaryen ağrısı ne zaman geçer sezaryen nedir bahar alerjisi nasıl teşhis edilir bahar alerjisi ne zaman başlar bahar alerjisi belirtileri bahar alerjisi nedir bahar temizliği nasıl yapılır bahar temizliği ne zaman yapılır bahar temizliği down sendromu tedavi edilebilir mi down sendromu ne zaman teşhis edilir down sendromunun nedeni nedir down sendromu nedir bilim kurgu kaç yılında çıkmaya başladı bilim kurgu dergisi ne zaman yayınlanmaya başladı bilim çocuk dergisi ne zaman kuruldu tübitak tv8 kaç yılında kuruldu
...