2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

+1 oy
16 gösterim
30 Kasım 2016 Filiz Gürüre sorduŞimdi 2017 de kpss sonuçları ne zaman açıklanır. Alacağım puana göre bir işe girme ihtimalim varda. 2016 sınavını kaçırdım 2017 KPSS önlisans gireceğim.


1 cevap

+1 oy
5 Aralık 2016 nezaman cevapladı

KPSS sonuçları ile alakalı olarak bu sene öncelikle belirtmemiz gereken bazı durumlar bulunuyor. Önlisans ve lise mezunları için gerçekleştirilen KPSS sınavı 2 senede bir defa yapılmakta. Bu nedenle bu sene sadece lisans mezunları için bekleyiş gerçekleşecek.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman

KPSS önlisans sonuçları 2016 senesi için 3 hafta gibi bir süre sürmüştü. 2017 de gerçekleşmeyeceği için aynı sürenin 2018’de de geçerli olması bekleniyor. Aslında 2 sene önceden konuşmak biraz erken çünkü ÖSYM sınav sistemine köklü değişiklikler yapma konusunda kararlı. Optik kullanmak yerine direkt soru altında işaretleme yapması DGS gibi giriş kişisi az olan bir sınavda büyük sorunlara neden olmuştu.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman

ÖSYM ile alakalı konularda iki sene öncesinden konuşmak biraz saçma olur. 2016 senesi için KPSS sınavlarında açıklama süreci normal olurken Önlisans ve Lise mezunları için süreç diğer seneye ertelenmiş bulunuyor. Daha doğru ertelenmiş dememiz doğru olmaz zaten 2 yılda bir yapılan bir sınav.

2017 önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS sınavı çift yıllarda gerçekleşiyor ve alınan puanlar 2 sene geçerli olmakta. Bu sene ise lise mezunu olarak gerçekleşen KPSS’ye toplamda 3 buçuk milyon kişi girdi. Ülkemizde yaşanan olaylar nedeniyle fazla memur alım yapılır beklentisi aslında sanıldığı gibi olmayacak. Devlet yaşanan olaylar sayesinde fazlalık memurundan kurtuldu ve şu an sadece eksik gördüğü bölümlerde alım yapacak.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

Yapılmayacak bir sınavın sonuç açıklama tarihi olmaz dimi. Geçtiğimiz sene girmemeniz büyük bir kayıp. Eğer ki 2016 yılında girmiş olsaydınız aldığınız puan 2 yıl boyunca geçerli olacaktı ve bu sene yapılacak atamalarda tercih yapma hakkınız olacaktı. Bu durumu fırsata çevirerek 2018 KPSS için oldukça sıkı hazırlanmanız gerek. Artık atanmak eskisi kadar kolay bir durum olmadığından iyi çalışmanız lazım.

2017 kpss önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak

En merak edilen sorulardan biri kaç puan alınması gerektiği. KPSS de bir baraj yok. Ne kadar puan alırsanız ona göre tercih yaparsınız ve 65 ile de atanma şansınız varken 88 almanıza rağmen açıkta bile kalabilirsiniz. Doğru tercih yapmak gerek.

2017 kpss önlisans sınavı ne zaman açıklanacak

En az 70 alınması gerektiği olayı da kurumlar direkt atama yerine KPSS sınav sonucuna göre en az 70 ve yukarı alan kişileri genellikle mülakata alır. Bu mülakat içinde aynı şekilde 95 alan biri kabul edilmezken 71 alan biri kabul edilebilir. KPSS sonucu ile direkt olarak atanmak istiyorsanız öncelikle en iyi puanı almaya çalışıp daha sonra iyi bir tercih işlemi gerçekleştirmeniz gerek. Direkt atamada puanınız yüksekse boşta kalma ihtimaliniz oldukça az ama düşük puanla doğru tercih sizin atanmanız için çok önemli. 

2017 kpss önlisans sınavı ne zaman açıklanacak


Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!

En popüler etiketler

torba yasa torba yasa ne zaman ramazan bayramı yeni torba yasa tercih sonuçları tercihler ne zaman kyk sınav kpss hamilelik samsung torba yasa çıktı mı 2017 torba yasa ösym-sonuç ygs-sonuçları ne-zaman-emekli-olurum ygs-ne-zaman yds-ne-zaman tatil burs tercihler ösym miraç kandili ne zaman kutlanacak 2017 pasaport nedir sezaryen doğum recep tayyip erdoğan halifelik nedir kredi kartı sigara nedir toki a101 okullar ne zaman açılacak 2017 kadir gecesi ne zaman 2017 miraç kandili ne zaman 2017 miraç gecesi miraç kandili regaip kandili hangi gün 2017 regaip kandili ne zaman 2017 üç aylar ne zaman başlıyor 2017 saç ekimi anne dizisi kara sevda cesur ve güzel hangi kanalda cesur ve güzel lol cep telefonu kötü çocuk kurtlar vadisi ramazan bayramı hangi aya geliyor 2017 ramazan bayramı ne zaman 2017 lg g6 satış fiyatı lg g6 ne zaman çıkacak lg facebook mevlid kandili titanic ramazan ne zaman başlıyor 2017 muharrem ayı muharrem ayı ne zaman 2017 recep ivedik 5 ramazan kpss ortaöğretim torba yasa neler var torba yasa kanunu ygs ne zaman torba yasa kanunları tv8 torba-yasa-çıkışı torba-yasa-ne-zaman tercihler-ne-zaman ortaöğretim-kpss teog-sonuçları ösym-ygs tus-ne-zaman ygs-sınavı yds-2017 başkanlık gss kar kpss-ortaöğretim ygs yds ortaöğretim dgs önlisans sonuçları 2017 yeni saw legacy ne zaman gösterime girecek saw legacy ne zaman sinemalarda saw legacy konusu saw legacy ne zaman vizyona girecek saw legacy yaratık covenant ne zaman sinemalarda yaratık covenant konusu yaratık covenant ne zaman vizyona girecek yaratık covenant american assassin ne zaman vizyonda american assassin konusu american assassin ne zaman vizyona girecek
...