kpss sınav sonuçları ne zaman açıklanır ortaöğretim

0 oy
144 gösterim
30 Kasım 2016 Ayşe Tatlıtuğ sorduÖnlisanların sınav sonucu 3 haftaya kadar sürmüştü. KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanır. En azından tercih öncesi normal yerlere başvuru yapalım


1 cevap

0 oy
6 Aralık 2016 nezaman cevapladı

KPSS sonuçları bekleyişi devam ediyor. Orta öğretim yani lise mezunu olan adayların giriş yaptığı KPSS sınavına toplam başvuru 3 buçuk milyon olmuştu. Bu sene yaşanan olaylara bağlı olarak sürekli değişen sınav tarihi sonrasında birde herkes memur alımının rekor kıracağını düşünerek başvurusunu yaptı.

Öncelikle kötü haberi verelim. Sandığınız gibi rekor bir atama olmayacak. İyi habere gelecek olursak KPSS sınav sonucu bu hafta içerisinde artık açıklanacak. ÖSYM tam net tarih vermese de 12 Aralık tarihinden önce açıklanması planlanıyor.

kpss sınav sonucu ne zaman

Sınavı sonucu açıklandıktan sonra merak edilen tercih süreci ile alakalı ise hiçbir bilgi bulunmuyor. Önlisans adaylarının da beklediği bu süreç ancak 2017 de gerçekleşecek gibi duruyor. Ama dediğim gibi henüz daha sınav sonucu açıklanmamışken bu konuda bir açıklama bulumuyor.


İlgili sorular

0 oy
1 cevap 89 gösterim

KPSS ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklanma tarihi ile alakalı olarak henüz bir açıklama yok. ÖSYM bu ... açıklar mı yoksa erteleme devam eder mi?

7 Aralık 2016 Can Doğru sordu
0 oy
1 cevap 111 gösterim

ÖSYM eskisi gibi yine herşeyi geciktirmeye başladı. Sınava nerede gireceğimiz hakkında bir bilgi yok. Sürekli ertelendi zaten bir sorun yoktur umarım.

7 Kasım 2016 Aleyna Gül sordu
+1 oy
1 cevap 104 gösterim

Önlisans sınavının sonuçlarını açıklamama konusunda kararlılar sanırım. Bir ay olacak hala bir ... sınav sonucuyla beraber mi açıklayacaklar acaba.

7 Kasım 2016 Berat Demir sordu
0 oy
1 cevap 115 gösterim

Önlisanların ki hala açıklanmadı. Ortaöğretim sonuçlarının açıklaması da bu kadar uzun sürer mi acaba?

14 Ekim 2016 misafir sordu
0 oy
1 cevap 248 gösterim

KPSS sonuçlarında yaşanan gecikmeler sinir bozmakta. Bu sene ne zaman açıklanır acaba belli mi takvime göre.

7 Aralık 2016 Gülten Mutlu sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...