Sezaryen ağrısı ne zaman geçer ?

0 oy
48 gösterim
24 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Normal doğum gerçekleştirilemeyen anne adaylarında bebek sezaryen adı verilen yöntemle alınmaktadır. Normal doğuma göre oldukça ağrılı olan sezaryen doğumunda döl yatağı ve karın açılmakta ve bu şekilde doğum gerçekleştirilmektedir. Sezaryen tekniği ile yapılan doğumlar ağrılı olduğundan dolayı doğumda yaşanan ağrılar doğumdan sonra da bir süre devam etmekte ve kendiliğinden geçmektedir. Sezaryen ağrısı ne zaman geçer ? Sezaryen ağrısı için şu zaman geçer demek doğru değildir. Bu ağrı anneden anneye değişmekle birlikte sezaryen uygulamasının nasıl yapıldığına ve doğumun nasıl geçtiğine bağlıdır. Sezaryen ağrısı kimi annede 5 aya kadar sürerken kimi anneden 2 ay gibi biri sürede tamamen geçmektedir. Bu bilgilerden yola çıkılacak olursa eğer genel olarak doğumdan sonra 6 ay içerisinde sezaryene bağlı olarak gelişen ağrılar tamamen geçmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 63 gösterim

Normal doğum, hamile olan anne adayının normal şartlarda olağan durum çerçevesinde doğumunun ... ortalama 10 gün içerisinde dikişler düşer.

26 Şubat 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 83 gösterim

Gebeklikteki en sıkıntılı zamanlardan birisi de kasık ağrılarının kendisini gösterdiği dönemlerdir. ... kasık ağrısı doğumla beraber tamamen geçer.

8 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 208 gösterim

Anne, normal bir şekilde doğum yapamadığından dolayı doktor sezaryen tekniği ile annenin karın bölgesinden ... 8 ay gibi bir sürede tamamen iyileşir.

21 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 47 gösterim

Hamilelikte en sıkıntılı süreçlerden biri de bebeğin anne karnında zamanla olgunlaşmasına bağlı olarak ... ve doğuma kadar artarak devam etmektedir.

16 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 64 gösterim

Anne bebeğine hamile kaldıktan sonra göğüsleri değişime uğrayarak gelişmeye başlar. Anne'de meydana gelen bu ... başlar ve bir süre böyle devam eder.

15 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...