Nst'ye ne zaman başlanır ?

0 oy
184 gösterim
24 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

NST: Doğumdan önce bebeğin kalp atışlarını, kendisine giden oksijen miktarını kısaca bebeğin iyi hal durumunu ölçen tıbbi bir testtir. Anne adayları doğum yaklaştığı zaman sık sık doktor tarafından NST'ye alınarak bebeğin genel durumu kontrol edilmekte ve buna bağlı olarak olumsuz durum olup olmadığı tespit edilmektedir. NST anne adayının karnına bağlandıktan sonra ve bebek ile ilgili genel durum tespitini yaparak genel bir rapor çıkarmakta ve bu raporla birlikte doğum sırasında olabilecek olumsuz durum ya da durumlar önceden tespit edilebilmektedir. NST'ye ne zaman başlanır ? NST'ye anne adayı genel olarak 32.haftada girmekte olup hamileliğe bağlı olarak gelişen ağrılı durumlarda ise 31.haftada da girilebilmektedir. 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

+1 oy
0 cevap 184 gösterim

İncir kürü ne işe yarar ? İncir kürünün hamileliği kolaylaştırıcı etkileri olduğu ... hafta olarak uygulandıktan sonra kür tamamlanmalıdır.

28 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 19 gösterim

Bilindiği üzere anne sütü doğumdan itibaren 6 ay boyunca bebeğin tüm ihtiyaçlarını çok rahat ... bebeğinin sağlıklı gelişimi için katkı sağlamalıdır.

15 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 71 gösterim

Recep ayı ile başlayan ve Ramazan ayı ile sona eren Müslümanlar için oldukça önemli ... çekmeye ve bu şekilde ibadetlerini gerçekleştirmeye başlar.

30 Mart 2017 Dini Günler kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 84 gösterim

Smear Testi nedir ? Kadınlarda sıklıkla görülen rahmin alınmasına kadar gidebilen bir tablo ... alabilmek için kanamasız dönemde uygulanması şarttır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 86 gösterim

Stent nedir ? Stent kasık bölgesinde bulunan atardamardan kalbe ulaşarak daralmış olan damarın ... dakika - 2 saat arasında sürmektedir.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...