Hormon testi ne zaman yapılır ?

0 oy
46 gösterim
30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Hormon : kısaca organların çalışma sistemini düzenleyen adrenalin, insülin, troksin maddelerine verilen isimdir. Hormon testi tek bir testten ibaret olmayıp birden çok testi içerdiğinden dolayı doktor hangi hormona bakacak ise ona göre testler uygulamaktadır. Hastadan alınan kan ile birlikte laboratuvar ortamında incelenen kanda bulunan hormonların ölçümü yapıldıktan sonra hastanın hastalığına neden olan faktörün hormonal anomaliden olup olmadığı bu çerçevede tespit edilir. Hormon testi ne zaman yapılır ? Hormon testi tok karnına yapılmamakla birlikte aç karnına yapılmakta olup herhangi bir uygulama zamanı bulunmamaktadır. Ne zaman yapılacağı konusunda en doğru kararı en nihayetinde hastalığın seyrini inceleyen doktor karar verecektir. 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 80 gösterim

İdrar testi nedir ? İdrar tahlili olarak da bilinen tıbbi test kişiden bir miktar idrar ... adet gecikmesi döneminde yapılmasına dikkat etmek gerekir.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 55 gösterim

AIDS hastalığına neden olan HIV, insan sağlığını tehdit eden, bulaştığı kişiye ciddi ... taşıyan hastalara ise hemen yapılması gerekmektedir.

11 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 58 gösterim

Halk arasında Ense Kalınlığı testi olarak bilinen ikili test hamilelik sırasında anne karnındaki ... ortalama 10-15 dakika civarı sürmektedir.

14 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 253 gösterim

Bilindiği üzere kadınlar hamile olup olmadığını cuzi miktara eczaneden alacağı hamilelik ... teyit edilmesi teste kesinlikle kazandırmaktadır.

11 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 84 gösterim

Smear Testi nedir ? Kadınlarda sıklıkla görülen rahmin alınmasına kadar gidebilen bir tablo ... alabilmek için kanamasız dönemde uygulanması şarttır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...