Rotavirüs aşısı ne zaman yapılır ?

0 oy
743 gösterim
30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Hemen hemen her yaş grubunda görülmekte olan ve ishale sebebiyet veren Rotavirüsü genel olarak bebekleri etkilemektedir. Bulaşıcı bir virüs olan Rotavirüsü içeceklerden ve temas yoluyla insandan insana bulaşan bir virüstür. Ateş ve kusma gibi belirtilerle kendini gösteren virüs sindirim sistemini bozarak vücudun aşırı derecede sıvı kaybetmesine neden olmaktadır. Bulaştıktan sonra çeşitli ilaçlarla tedavi edilmediği takdirde vücutta tahribata neden olabilecek olan Rota virüsü bebeğe bulaşmadan aşı ile önlenmektedir. Rotavirüs aşısı ne zaman yapılır ? Bebek 2.ayını doldurduktan sonra virüslü olan bebeğe ağızdan uygulanmak şartıyla aşı uygulanabilmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 109 gösterim

Hepatit B nedir ? Hepatit'in A'dan E'ye kadar birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ... doz şekilnde aşı uygulanarak tedavi süreci tamamlanmaktadır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 152 gösterim

Verem nedir ? Tıp literatüründeki ismiyle Koch mikrobunun akciğere yerleşerek yol açtığı ... gibi yetişkinlere de bulaşabileceği unutulmamalıdır.

1 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 76 gösterim

Tetanoz paslı yüzeylerden geçen bir miktoptur. Paslı olan hemen her şeyden bu mikrop ... vakadan itibaren 24 saat içerisinde mutlaka yapılmalıdır.

8 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 55 gösterim

Su çiçeği : tıptaki ismi varicella zoster olan bir virüsün yol açtığı deride ... su çiçeği aşısının güvenle yapılabildiğini belirtmektedir.

7 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 36 gösterim

Kızamık: bebeklerde ve çocuklarda görülen kendini benek benek kırmızı noktalar ve ciltte ... 1 yaşını doldurduktan sonra yapılması gerekmektedir.

13 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...