Diş uyuşukluğu ne zaman geçer ?

0 oy
44 gösterim
30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Doktor tarafından diş çekimi yapılmadan önce hastanın ağrı duymaması ve acı çekmemesi için dişin olduğu bölgeye doğru enjektörle tıbbi uyuşturucu madde verilerek sorun olan dişin çekimi yapılır. Ne tip diş çekimi olursa olsun bölgenin uyuşması hastanın konforu açısından son derece önemlidir. Dişin durumuna göre diş hekimi tarafından anestezik adı verilen tıbbi uyuşturucu madde bir doz verilebildiği gibi 20 yaş dişlerinde bu sayı iki doza da çıkabilmektedir. 20 yaş dişleri normal dişe göre daha büyük ve karmaşık olduğundan dolayı doktor o bölgeyi dişin durumuna göre doz arttırımı yaparak daha fazla uyuşmasını sağlayabilmektedir. Diş uyuşukluğu ne zaman geçer ? Dişin ve çenenin alt kısmının uyuşukluk durumunun ne zaman geçeceği verilen tıbbi uyuşturucu maddenin dozuna bağlı olmak ile birlikte genel olarak diş çekiminden 5-6 saat sonra anestezik maddenin etkisini kaybetmesi ile birlikte tamamen geçmektedir. 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 93 gösterim

Dişlerin braketler yardımıyla düzeltildiği, tıpta ortodonti halk arasında diş teli tedavisi olarak ... ve zaman içerisinde düzelme meydana gelir.

17 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 440 gösterim

Dişin zaman zaman iltihaplanmayla kendini gösterdiği ağrılı dönemleri olabilir. Bu gibi ilaçlarla tedavi ... ve 6 aya kadar da tamamı iyileşmektedir.

2 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 83 gösterim

Gebeklikteki en sıkıntılı zamanlardan birisi de kasık ağrılarının kendisini gösterdiği dönemlerdir. ... kasık ağrısı doğumla beraber tamamen geçer.

8 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 81 gösterim

Havaların ısınmasıyla birlikte yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlayan sıcaklardan bunalan insanlar ... -3 hafta içerisinde tamamen geçmektedir.

31 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 127 gösterim

Ödem : kısaca bölgesel sıvı birikimin neden olduğu şişkinliktir. Kişi herhangi bir operasyon ... ödemin ne zaman geçeceği değişiklik göstermektedir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...