Doğumdan sonra süt ne zaman gelir ?

0 oy
30 gösterim
30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Annenin doğum esnasında göğüsleri süt ile dolmaya başlar. Bebek sütle dolan annesinin göğüslerinden bir süre beslenme ihtiyacını bu şekilde giderir. Fakat annenin yaşamış olduğu stres, heyecan, korku gibi olumsuz durumlarda anne doğum yaptıktan sonra en geç sonraki gün gelmesi beklenen sütte gecikme yaşanabilir ve beklenmeyen durumlar oluşabilir. Bu gibi durumlarda genel olarak annenin sütünün gelmesini sağlayacak besinler tüketmesi yararlıdır. Anne sütünün gelmediği durumlarda bebeğin beslenme ihtiyacı dışarıdan şekerli su ile karşılanmalıdır. 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 20 gösterim

Doğum yapan kadınların akıllarına en çok takılan soru doğum yaptım fakat ne zaman adet olacağım ? ... 15. gün doğum yapan anne adet olmaktadır.

16 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 86 gösterim

Annelerin doğumdan sonra bebeği emzirme sürecinde yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri de ... gibi bir sürede kendiliğinden çekilerek bitmektedir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 597 gösterim

Sigara neden bağımlılık yapar ? İnsan vücudu için son derece zararlı olan sigara, başta ... normale dönerek eski hızında çalışmaya devam etmektedir.

29 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 93 gösterim

Hamileliğin en zorlu yanlarından birisi de gebelik ile başlayan karında oluşan şişkinliktir. Karnın ... -6 ay arasında şişkinlik tamamen geçmektedir.

15 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 93 gösterim

Dişlerin braketler yardımıyla düzeltildiği, tıpta ortodonti halk arasında diş teli tedavisi olarak ... ve zaman içerisinde düzelme meydana gelir.

17 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...