Ameliyat sonrası ödem ne zaman geçer ?

0 oy
127 gösterim
30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Ödem : kısaca bölgesel sıvı birikimin neden olduğu şişkinliktir. Kişi herhangi bir operasyon geçirdiği zaman ameliyat edilen bölgede ödem oluşmakta ve zaman içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Ödemin ne zaman geçeceği ne tür bir ameliyat yapıldığına bağlıdır. Örneğin : burun ameliyatı olan bir hastada ameliyattan sonra yüzünde ve burnunda şişlik oluşmaktadır. Yüzünde oluşan şişlik ortalama 2-3 hafta içerisinde tamamen geçerken burundaki ödem yani şişliğin tamamen geçmesi 12 ayı bulmaktadır. Ameliyat sonrası ödem ne zaman geçer ? Belirttiğimiz gibi olunan ameliyata, etkilenen bölgeye ve ameliyatın neden olduğu tahribat durumuna bağlı olarak ödemin ne zaman geçeceği değişiklik göstermektedir. 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 44 gösterim

İlk olarak bel fıtığı nedir, sorusundan başlayalım isterseniz ? Halk arasında bel fıtığı olan ... birlikte ortalama 2-3 ay içerisinde geçmektedir.

3 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 38 gösterim

Ağda ne işe yarar ? Ağda, bayanların istenmeyen tüylerinden kurtulmaları için uzun yıllardır ... açtığı kızarıklıklar 6-8 saat arasında geçmektedir.

29 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 440 gösterim

Dişin zaman zaman iltihaplanmayla kendini gösterdiği ağrılı dönemleri olabilir. Bu gibi ilaçlarla tedavi ... ve 6 aya kadar da tamamı iyileşmektedir.

2 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 99 gösterim

Saçlar genetik ya da sonradan edinilen faktörlerden dolayı dökülür. Saç dökülmesinin yaşı yoktur. ... 5 yıl kadar bir sürenin geçmesi gerekmektedir.

15 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 83 gösterim

Gebeklikteki en sıkıntılı zamanlardan birisi de kasık ağrılarının kendisini gösterdiği dönemlerdir. ... kasık ağrısı doğumla beraber tamamen geçer.

8 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...