Bebeklerin tırnakları ne zaman kesilir ?

0 oy
29 gösterim
30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Anneler bebeklerinin tırnağını ilk defa keserken ona zarar verebileceklerini düşündükleri için oldukça tedirgin olurlar. Tırnaklarını gözlerine, yüzlerine ve vücutlarının çeşitli yerlerine götürüp kendilerine zarar verebilme ihtimali olduğu için bebeklerin tırnakları zamanında kesilmeli ve uzamasına izin verilmemelidir. Bebeklerin tırnakları çok hassas ve küçük olduğundan dolayı kesilirken standart tırnak makasları kullanılmamalı bebekler için özel üretilen tırnak makasları tercih edilmelidir. Bebeklerin tırnakları ne zaman kesilir ? Bebeklerin tırnakları doğumdan 2-3 hafta sonra kesilebilir hale gelecektir. 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 54 gösterim

Bebeklerin doğdukları zaman saçları çok az da olsa vardır. Hatta kimisinde çok saç ... zaman bebeklerin saçları daha erken de kesilebilir.

17 Şubat 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 61 gösterim

Hem bebeğin hem de ebeveynlerin en sıkıntılı süreçlerinden biri de bebeğin gaz çıkarma ... gibi bir süreden sonra kendiliğinden geçmektedir.

4 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 71 gösterim

Yeni doğmuş bir bebeğin gözleri göze rengini veren maddenin henüz oluşmamasından dolayı tam olarak ... 12 ay gibi bir süre geçmesi gereklidir.

29 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 100 gösterim

Dili altından ağzın taban kısmına bağlayan, dilin hareketlerini kısıtlayan bu bağ ... 3 yaşını doldurmasıyla birlikte ameliyat yapılabilmektedir.

14 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 111 gösterim

Tırnaklar, parmak uçlarını dış etkenlere ve darbelere karşı koruma fonksiyonu olan bir ... istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olabilir.

12 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...