Emzirmeyi kestikten sonra süt ne zaman çekilir ?

0 oy
86 gösterim
30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Annelerin doğumdan sonra bebeği emzirme sürecinde yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri de anne sütünü nasıl kesecekleri ve kestikten sonra sütün ne zaman çekileceğidir. Kaygılarla dolu bu süreçten tabi ki doktor yardımıyla geçmek en iyisi olacaktır. Genelde tüm annelerin bildiği gibi doğumdan sonra 6 ay boyunca bebek anne sütü ile beslenir daha sonrasında ise 9-12 ay sürecinde bebeğin beslenme ihtiyacı ek gıdalarla ve anne sütü kombine edilerek devam ettirilir. Bebek 1 yaşına geldiğinde verilen anne sütü artık kesilebilir ya da bebeğin isteğine ve ihtiyacına göre bu süre 2 yaşına kadar da uzatılabilir. Emzirmeyi kestikten sonra süt ne zaman çekilir ? Anne emzirmeyi bıraktıktan sonra anne sütü ortalama 6 ay gibi bir sürede kendiliğinden çekilerek bitmektedir. 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 30 gösterim

Annenin doğum esnasında göğüsleri süt ile dolmaya başlar. Bebek sütle dolan annesinin ... ihtiyacı dışarıdan şekerli su ile karşılanmalıdır.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 90 gösterim

Ebeynleri en çok heyecanlandıran gelişmelerden birisi de bebeklerini doğmadan önce 4 boyutlu ultrason ile ... 11-13 ve 18-22 haftalarda yapılır.

18 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 34 gösterim

Genel olarak doktorların kısırlıktan şüphelendikleri zaman kullandığı tetkiklerden biri olan rahim filmi ... maksimum 30 dk içerisinde alınmaktadır.

30 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 597 gösterim

Sigara neden bağımlılık yapar ? İnsan vücudu için son derece zararlı olan sigara, başta ... normale dönerek eski hızında çalışmaya devam etmektedir.

29 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 93 gösterim

Hamileliğin en zorlu yanlarından birisi de gebelik ile başlayan karında oluşan şişkinliktir. Karnın ... -6 ay arasında şişkinlik tamamen geçmektedir.

15 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...