Güneş yanığı ne zaman geçer ?

0 oy
81 gösterim
31 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Havaların ısınmasıyla birlikte yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlayan sıcaklardan bunalan insanlar serinlemek için kendilerini denize, havuza atmaya başladı. Kimi insanlar yakıcı güneşin etkisinden rahatsız olurken kimisi ise bu durumdan rahatsız olmayıp sırf yanmak için denize gidiyor. 

Güneş içinde bolca D vitamini bulunan ısı kaynağıdır. İçinde bulunan ultraviyole ışınları cilde temas ederek cildin kırışması ve yanmasına neden olur. Özellikle yazları cildi oldukça rahatsız eden güneş yanıklarından cilt sağlığı için mutlak suretle korunmak oldukça önemlidir. Güneş yanığı ne zaman geçer ? Güneş yanığı güneşe maruz kalma süresine ve cilde bağlı olarak ortalama 2-3 hafta içerisinde tamamen geçmektedir. 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 78 gösterim

Güneş ışınlarının cilde zararları nelerdir ? Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte sıcaklıklar da ... cilde uygun bir şekilde yedirilerek sürülmelidir.

29 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 83 gösterim

Gebeklikteki en sıkıntılı zamanlardan birisi de kasık ağrılarının kendisini gösterdiği dönemlerdir. ... kasık ağrısı doğumla beraber tamamen geçer.

8 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 127 gösterim

Ödem : kısaca bölgesel sıvı birikimin neden olduğu şişkinliktir. Kişi herhangi bir operasyon ... ödemin ne zaman geçeceği değişiklik göstermektedir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 44 gösterim

Doktor tarafından diş çekimi yapılmadan önce hastanın ağrı duymaması ve acı çekmemesi için ... etkisini kaybetmesi ile birlikte tamamen geçmektedir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 48 gösterim

Normal doğum gerçekleştirilemeyen anne adaylarında bebek sezaryen adı verilen yöntemle alınmaktadır. ... olarak gelişen ağrılar tamamen geçmektedir.

24 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...