Köpek dişleri ne zaman çıkar ?

0 oy
107 gösterim
1 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Bebeklerin dişlerinin temeli bilinenin aksine anne karnında atılmaktadır. Anne karnında diş kökleri oluşmaya başlayan bebekte daha sonra oluşan bu diş kökleri yerini süt dişlere bırakmaktadır. Doğduğu zaman dişsiz bir şekilde dünyaya gelen bebeklerin dişleri ortalama 6-8 ay arasında ilk dişlerini çıkarmaktadır. Diş çıkarma süreci tamamen anne ve babanın genetiği ile alakalı olup her bebekte değişebilmektedir.  İlk önce santral denilen birinci kesici dişleri çıkan bebeğin, sonrasında ise lateral olarak bilinen ikinci kesici dişleri çıkmaktadır. Peki, köpek dişleri ne zaman çıkar ? Bebeğin lateral ikinci kesici dişlerinin çıkmasının ardından köpek dişleri sürmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 24 gösterim

Dişlerin sağlıklı olması besin tüketirken oldukça önemlidir. Sağlıklı dişler zayıf dişlere göre daha ... süt dişler yerini ana dişlere bırakmaktadır.

28 Şubat 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 149 gösterim

Sağlık ocağında pratisyen hekime muayene olduktan sonra hastada hastalığın olabileceği şüphesiyle ya ... genel olarak öğleden sonra çıkmaktadır.

17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 186 gösterim

Hastalıklar bilimi olarak bilinen patoloji, doku ve organlarda meydana gelen hastalıkları mikroskobik ... 1-2 ay içerisinde sonuca ulaşılmaktadır.

20 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 99 gösterim

Saçlar genetik ya da sonradan edinilen faktörlerden dolayı dökülür. Saç dökülmesinin yaşı yoktur. ... 5 yıl kadar bir sürenin geçmesi gerekmektedir.

15 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 22 gösterim

Anadolu Selçuk Devleti'nde vezirlik görevinde bulunmuş aynı zaman baş mimarlık yapmış olan ... dolayı Sultan Keyhüsrev 1239 yılında öldürtmüştür.

25 Ocak 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...