Yağ yakmak için spor ne zaman yapılmalıdır ?

0 oy
43 gösterim
7 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

İnsanın hayatında sporun oldukça önemli bir yeri vardır. Yapılan araştırmalar düzenli olarak spor yapan kişilerde hastalık görülme riskinin spor yapmayan kişiye göre daha az olduğunu göstermektedir. Spor vücuda zindelik vermenin yanında vücut sağlığını da korumaktadır. Şöyle ki; "İşleyen demir pas tutmaz."  Atasözünü sürekli spor yapan bir kişinin vücudunun sağlıklı kalacağı yönünde yorumlamak hiç de yanlış olmayacaktır. Atasözünden de anlaşıldığı gibi spor ile sürekli hareket eden vücudun yıllar geçse bile kolay kolay yıpranmayacağı açıktır. Yapılan spor bir taraftan vücut sağlığını korurken diğer taraftan da kilo vermeye de ayrıca yardımcı olmaktadır. En iyi spor olarak bilinen yürüyüş düzenli bir şekilde yapıldığı zaman spor yapan kişiye verilen kilolar olarak geri dönmektedir. Tabi ki de yapılan spor ile birlikte dengeli beslenme de kilo vermenin olmazsa olmazlardan biridir. Yağ yakılarak gerçekleşen kilo verme işlemi için spor ne zaman yapılmalıdır ? Spor yaparak yağ yakmak için sporun yemek yemeden önce yapılması, bol bol su içilmesi ve bununla birlikte kas kaybı yaşanmaması için yapılan sporun ağırlığına göre kalori alınması önemlidir. 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 84 gösterim

Smear Testi nedir ? Kadınlarda sıklıkla görülen rahmin alınmasına kadar gidebilen bir tablo ... alabilmek için kanamasız dönemde uygulanması şarttır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 86 gösterim

Stent nedir ? Stent kasık bölgesinde bulunan atardamardan kalbe ulaşarak daralmış olan damarın ... dakika - 2 saat arasında sürmektedir.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 23 gösterim

Sürekli zinde kalmak için bazı kimseler düzenli olarak spor yapmaktadır. Spor hem vücudu ... ısındırmak ve spora hazır hale getirmektir.

12 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 34 gösterim

Mustafa Kemal Atatürk daima gençlere önem vermiş ve ülkenin geleceğinin gençlerin ellinde olduğunu ... bayram büyük bir coşkuyla icra edilmektedir.

3 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 112 gösterim

Her şeyin başı niyet etmekten geçer. Niyet etmenin dinen önemi büyüktür. Örneğin : bir ... tutmak için akşamdan imsak vaktine kadar niyetlenilebilir.

7 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...