Kızamık aşısı ne zaman yapılır ?

0 oy
36 gösterim
13 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Kızamık: bebeklerde ve çocuklarda görülen kendini benek benek kırmızı noktalar ve ciltte meydana gelen döküntüler ile belli eden bulaşıcı bir hastalıktır. Solunum yolu ile bulaşan bu hastalık bulaştıktan sonra ortalama 2 hafta kadar devam etmekte olup Kızamık hastalığı aşı ile kontrol altına alınmaktadır. Kızamık virüsüne karşı hastalık bulaşmadan koldan yapılan aşı vücuda enjekte edildikten sonra günlerce sürecek olan kızamık mikrobunu bertaraf etmek için bağışıklık sistemini güçlendirici protein üreterek hastalığı dirençsiz hale getirmeye çalışacaktır.  Kızamık aşısı ne zaman yapılır ? Kızamık aşısının bebeklerde 1 yaşını doldurduktan sonra yapılması gerekmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 109 gösterim

Hepatit B nedir ? Hepatit'in A'dan E'ye kadar birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ... doz şekilnde aşı uygulanarak tedavi süreci tamamlanmaktadır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 152 gösterim

Verem nedir ? Tıp literatüründeki ismiyle Koch mikrobunun akciğere yerleşerek yol açtığı ... gibi yetişkinlere de bulaşabileceği unutulmamalıdır.

1 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 76 gösterim

Tetanoz paslı yüzeylerden geçen bir miktoptur. Paslı olan hemen her şeyden bu mikrop ... vakadan itibaren 24 saat içerisinde mutlaka yapılmalıdır.

8 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 55 gösterim

Su çiçeği : tıptaki ismi varicella zoster olan bir virüsün yol açtığı deride ... su çiçeği aşısının güvenle yapılabildiğini belirtmektedir.

7 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 743 gösterim

Hemen hemen her yaş grubunda görülmekte olan ve ishale sebebiyet veren Rotavirüsü ... bebeğe ağızdan uygulanmak şartıyla aşı uygulanabilmektedir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...