Diş teli takıldıktan sonra dişler ne zaman düzelmeye başlar ?

0 oy
93 gösterim
17 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Dişlerin braketler yardımıyla düzeltildiği, tıpta ortodonti halk arasında diş teli tedavisi olarak bilinen dişlerde zamanında meydana gelmiş olan bozuklukları zaman içerisinde düzelten tedaviye ortodonti denilir. Dişlere yapıştırılan braketler ve içerisinde geçen uzun bir tel yardımıyla doktor tarafından dişlerin istenildiği şekilde ayda 1 cm kadar oynatılabildiği sabrın oldukça önemli olduğu diş teli tedavisinde en başlarda dişlerde hemen düzelme sağlanamasa da ilerleyen zamanlarda gözle görülür düzelme sağlanır.  Sağlanan düzelme estetik açıdan yarar sağlar iken hastanın konforu açısından da faydalı olur. Diş teli takıldıktan sonra dişler ne zaman düzelmeye başlar ? Hastaya diş teli takıldıktan 6 ay sonra dişler yavaş yavaş oynar ve zaman içerisinde düzelme meydana gelir. 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 29 gösterim

4-5 yaşlarından başlayarak 20'li yaşlara kadar süren kalıcı diş çıkarma döneminde kişiler ... insanın hayatı boyunca taşıyacakları dişler çıkmış olur.

23 Aralık 2016 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 38 gösterim

Halk arasında nişan gelmesi olarak bilinen doğumun habercisi olan mukusa benzer bir salgının dışarı ... adayının en kısa sürede doğum yapacağıdır.

2 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 44 gösterim

Doktor tarafından diş çekimi yapılmadan önce hastanın ağrı duymaması ve acı çekmemesi için ... etkisini kaybetmesi ile birlikte tamamen geçmektedir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 440 gösterim

Dişin zaman zaman iltihaplanmayla kendini gösterdiği ağrılı dönemleri olabilir. Bu gibi ilaçlarla tedavi ... ve 6 aya kadar da tamamı iyileşmektedir.

2 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 597 gösterim

Sigara neden bağımlılık yapar ? İnsan vücudu için son derece zararlı olan sigara, başta ... normale dönerek eski hızında çalışmaya devam etmektedir.

29 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...