Sezaryen sonrası cinsel ilişki nasıl olmalıdır ?

0 oy
60 gösterim
18 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Sezaryen ameliyatından sonra ortalama cinsel ilişkiye başlama süresi 4-8 hafta aralığındadır. Gerçekleştirilen ameliyattan sonra bu zaman aralığında tekrar cinsel birlikteliğe kalındığı yerden devam edilmesi önerilir.  Bu zaman aralığından önce anne lohusalık döneminde olacağından ve meydana gelecek kanama ve akıntılar nedeniyle ilişkiye başlanması doktorlar tarafından önerilmemektedir. Bununla birlikte sezaryenden sonra lohusalık döneminin ardından devam eden ağrılı ve isteksiz durumlar oluşabileceğinden dolayı çiftlerin fizyolojik açıdan hazır olmaları psikolojik açıdan da hazır oldukları anlamına gelmediği unutulmamalıdır.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 208 gösterim

Anne, normal bir şekilde doğum yapamadığından dolayı doktor sezaryen tekniği ile annenin karın bölgesinden ... 8 ay gibi bir sürede tamamen iyileşir.

21 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 48 gösterim

Normal doğum gerçekleştirilemeyen anne adaylarında bebek sezaryen adı verilen yöntemle alınmaktadır. ... olarak gelişen ağrılar tamamen geçmektedir.

24 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 127 gösterim

Ödem : kısaca bölgesel sıvı birikimin neden olduğu şişkinliktir. Kişi herhangi bir operasyon ... ödemin ne zaman geçeceği değişiklik göstermektedir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 44 gösterim

İlk olarak bel fıtığı nedir, sorusundan başlayalım isterseniz ? Halk arasında bel fıtığı olan ... birlikte ortalama 2-3 ay içerisinde geçmektedir.

3 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 440 gösterim

Dişin zaman zaman iltihaplanmayla kendini gösterdiği ağrılı dönemleri olabilir. Bu gibi ilaçlarla tedavi ... ve 6 aya kadar da tamamı iyileşmektedir.

2 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...