Bebeğin göbek bağı ne zaman düşer ?

0 oy
235 gösterim
18 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Göbek bağı nedir ? Göbek bağı: bebeğin anne karnında beslenmesini sağlayan yaşamsal bir kordondur. Bebek doğduğu zaman göbek bağı ile birlikte gelir bir süre bebeğin göbeğinin üstünde duran göbek bağı zamanı gelince kendiliğinden düşmektedir. Göbek bağın düşmeden önce ve düştükten sonra enfeksiyon risklerine karşı bakımının iyi bir şekilde yapılması bebeğin sağlığı açısından önem taşımaktadır. Göbek bağının olduğu bölge mikroplara karşı savunmasız olduğundan dolayı kolonya benzeri şeyler ile her gün temizlenmelidir. Bebeğin göbeği bağı ne zaman düşer ? Doğumdan sonra bebeğin göbek bağı 10-15 arasında kendiliğinden düşmektedir. Göbek bağı 15 gün geçmesine halen düşmemiş ise doktora gitmek şarttır. 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 93 gösterim

Hamileliğin en zorlu yanlarından birisi de gebelik ile başlayan karında oluşan şişkinliktir. Karnın ... -6 ay arasında şişkinlik tamamen geçmektedir.

15 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 100 gösterim

Dili altından ağzın taban kısmına bağlayan, dilin hareketlerini kısıtlayan bu bağ ... 3 yaşını doldurmasıyla birlikte ameliyat yapılabilmektedir.

14 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 122 gösterim

Her şeyden önce bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi en önemlisidir. O yüzden cinsiyetti ... 16-17. haftasında bebeğin cinsiyeti belirlenir.

20 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 63 gösterim

Normal doğum, hamile olan anne adayının normal şartlarda olağan durum çerçevesinde doğumunun ... ortalama 10 gün içerisinde dikişler düşer.

26 Şubat 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
+1 oy
0 cevap 124 gösterim

Bebekte saç gelişimi anne karnında başlamaktadır. Kimi bebekler doğduğunda saçlı olarak dünyaya gelirken ... aya (24 hafta) kadar devam etmektedir.

15 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...