Su çiçeği aşısı ne zaman yapılır ?

0 oy
55 gösterim
7 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Su çiçeği : tıptaki ismi varicella zoster olan bir virüsün yol açtığı deride kızarıklık, döküntü, kaşıntı, hastada ateş, halsizlik gibi belirtiler gösteren bir hastalıktır. Genelde 15 yaşından küçük çocuklarda görülen bu hastalık hemen hemen o yaş grubundaki çocukların hepsinde görülür. İlkbahar ve kış aylarında kendini gösteren Suçiçeği hastalığı hastada anormal bir seyir izlemesi halinde ölüme kadar varabilecek sonuçlar doğurabileceğinden dolayı bu tür riskleri bertaraf etmek için çocuklara suçiçeği aşısı yapılması gerekir. Suçiçeği aşısı ne zaman yapılır ? Uzmanlar 1 yaşını doldurmadan önce kesinlikle aşının yapılmaması gerektiğini konusunda uyarmakla birlikte 1 yaşını bitiren çocuklara su çiçeği aşısının güvenle yapılabildiğini belirtmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 109 gösterim

Hepatit B nedir ? Hepatit'in A'dan E'ye kadar birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ... doz şekilnde aşı uygulanarak tedavi süreci tamamlanmaktadır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 152 gösterim

Verem nedir ? Tıp literatüründeki ismiyle Koch mikrobunun akciğere yerleşerek yol açtığı ... gibi yetişkinlere de bulaşabileceği unutulmamalıdır.

1 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 76 gösterim

Tetanoz paslı yüzeylerden geçen bir miktoptur. Paslı olan hemen her şeyden bu mikrop ... vakadan itibaren 24 saat içerisinde mutlaka yapılmalıdır.

8 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 36 gösterim

Kızamık: bebeklerde ve çocuklarda görülen kendini benek benek kırmızı noktalar ve ciltte ... 1 yaşını doldurduktan sonra yapılması gerekmektedir.

13 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 743 gösterim

Hemen hemen her yaş grubunda görülmekte olan ve ishale sebebiyet veren Rotavirüsü ... bebeğe ağızdan uygulanmak şartıyla aşı uygulanabilmektedir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...