Kene ısırması belirtileri ne zaman başlar ?

0 oy
64 gösterim
9 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Yaz aylarında daha çok görülen Kırım Kanamalı Kongo Ateşi hastalığını taşıyan parazit türü olan kene yine can almaya başladı. Geçtiğimiz günlerde 18 yaşında genç kene ısırması sonucunda ne yazık ki hayatını kaybetti. Uzmanlar sık sık kene ısırma vakalarında nasıl hareket edilmesi gerektiği ve kenenin ne gibi belirtiler göstereceği konusunda vatandaşları uyarıyor. Öncelikle kene saldırısına maruz kalan kişinin keneyi hiçbir şekilde yerinden çıkarmadan en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmesi gerektiğini bildiren uzmanlar, halsizlik, baş dönmesi, bulantı, karın ağrısı, boğaz ağrısı gibi belirtilerin kene ısırığı vakalarında görüldüğünü belirtiyor. Kene ısırması belirtileri ne zaman başlar ? Kene ısırması belirtileri kene ısırdıktan sonra birkaç (1-4) gün içerisinde başlar.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 27 gösterim

Adet, kadınların cinsel organlarında aylık olarak meydana gelen rutin kanamalara denir. Adet dönemlerini ... bünyeye bağlı olarak daha da düşebilir.

2 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 15 gösterim

En başında hamile kaldığını düşünen kişi hamile kalıp kalmadığını eczaneden alacağı gebelik testi ... hafta gibi bir sürenin geçmesi gerekmektedir.

17 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 104 gösterim

Hamileliğin sıkıntılı dönemlerinden biri de hamilenin ayaklarında meydana gelen şişmelerdir. ... artarak hamilelik süresince devam etmektedir.

17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 93 gösterim

Dişlerin braketler yardımıyla düzeltildiği, tıpta ortodonti halk arasında diş teli tedavisi olarak ... ve zaman içerisinde düzelme meydana gelir.

17 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 21 gösterim

Polenlere karşı hassasiyeti olanlarda baharın gelmesi ile birlikte burun akıntısı, göz yaşarması, ... Mart, Nisan ve Mayıs aylarında göstermektedir.

24 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...