HIV testi ne zaman yapılır ?

0 oy
55 gösterim
11 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

AIDS hastalığına neden olan HIV, insan sağlığını tehdit eden, bulaştığı kişiye ciddi zararlar verebilen hatta ölüme bile yol açan bir virüstür. Genelde cinsel yolla bulaşan AIDS hastalığında erken tanı oldukça önemlidir. Kendisini boğaz ağrısı, baş dönmesi, yüksek ateş, halsizlik gibi belirtilerle gösteren AIDS hastalığı bulaştığı düşünülen kişilerde HIV virüsünün olup olmadığı son yıllarda çıkan tekniklerle kısa sürede çok rahat bir şekilde tespit edilmektedir. HIV testi ne zaman yapılır ? AIDS şüphesi taşıyan hastaya HIV virüsünü tespit etmeye yönelik yapılan HIV testinin yapılma zamanı bulaştığı şekle göre farklılık göstermektedir. Cinsel yolla bulaştığı düşünülen virüs için cinsel ilişkiden 10-12 gün geçtikten sonra yapılması gereken HIV testi kan yoluyla ile bulaştığı şüphesi taşıyan hastalara ise hemen yapılması gerekmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 27 gösterim

AIDS : HIV mikrobu tarafından cinsel, kan yoluyla bulaşan ve insanın bağışıklık sistemini ... Dünya AIDS günü 1 Aralık tarihinde kutlanmaktadır.

12 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 80 gösterim

İdrar testi nedir ? İdrar tahlili olarak da bilinen tıbbi test kişiden bir miktar idrar ... adet gecikmesi döneminde yapılmasına dikkat etmek gerekir.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 46 gösterim

Hormon : kısaca organların çalışma sistemini düzenleyen adrenalin, insülin, troksin maddelerine ... seyrini inceleyen doktor karar verecektir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 58 gösterim

Halk arasında Ense Kalınlığı testi olarak bilinen ikili test hamilelik sırasında anne karnındaki ... ortalama 10-15 dakika civarı sürmektedir.

14 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 253 gösterim

Bilindiği üzere kadınlar hamile olup olmadığını cuzi miktara eczaneden alacağı hamilelik ... teyit edilmesi teste kesinlikle kazandırmaktadır.

11 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...