Su ne zaman içilir, ne zaman içilmeli ?

+1 oy
60 gösterim
14 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

İnsanların hayatını devam ettirebilmesi için en önemli ihtiyaçların başında gelen su, insan sağlığı için oldukça önemli bir yere sahiptir. Su o kadar faydalıdır ki, faydaları saymakla bitmez. Bağışıklık sistemini düzenlenmesinden vücut sıcaklığı ayarlamasına kadar bunun gibi birçok yararı bulunmaktadır. İnsanın sağlığını koruyabilmesi için her gün mutlaka düzenli bir şekilde su tüketmesi gerekmektedir. Su içerken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de suyu haddiden fazla içmemektedir. Su, insanın yaşamına devam etmesini sağladığından ve metabolizmasının düzenli çalışmasına yardımcı olduğundan dolayı ne kadar önemli bir ihtiyaçsa da fazla tüketilmesinin insan sağlığı açısından yarardan çok zarar getireceği de unutulmamalıdır. Su ne zaman içilir, ne zaman içilmeli ?  Suyun en erken yemekten yarım saat önce ve yemekten sonra içilmesi gerekmektedir. Uzmanlar sindirimi zorlaştırarak zararlı olabileceğinden dolayı yemekle birlikte su içilmesini önermemektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 27 gösterim

Sporcular tarafından sıkça tercih edilen protein tozunun sporcular tarafından daha çok tercih edilmesinin ... bir saat sonra içilmesi tavsiye edilir.

6 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 55 gösterim

Su çiçeği : tıptaki ismi varicella zoster olan bir virüsün yol açtığı deride ... su çiçeği aşısının güvenle yapılabildiğini belirtmektedir.

7 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 82 gösterim

Su, her canlı için şüphesiz en önemli kaynaktır. Hiçbir canlı susuz hayatını daim ettiremez. ... ek gıdalarla birlikte su da takviye edilebilir.

14 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 48 gösterim

Devlet, tatlı sudan avlanmak isteyenlerin av zamanlarına belli kısıtlamalar getirerek istenildiği zaman ... 15 Haziran tarihi geçeli olan tarihtir.

3 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 27 gösterim

İnsan hayatı için vazgeçilmez öneme sahip olan su olmadan insanlar hayatını devam ettiremez. Bilindiği ... Dünya Su günü 22 Mart tarihinde kutlanacak.

24 Şubat 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...