Beta HCG ne zaman yükselir ?

0 oy
287 gösterim
17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Hamilelikte ortaya çıkan Beta HCG hormonu, hamileliğin ilk haftalarından itibaren kanda ve idrarda kolaylıkla tesbit edilebilmektedir. Hamileliğin başlaması ile birlikte öncelikle kan da kendini belli eden sonrasında ise idrarda meydana çıkmaktadır. Kan ya da alınan idrarın laboratuvar ortamında incelenmesi ile değeri rahat bir şekilde saptanan Beta HCG hormonunda yapılan değerlendirme ile birlikte kadının hamile olup olmadığı gebe kalıp kalmadığı tespit edilmekte ve yapılan bu inceleme ile ortaya konulan sonuç kesin olduğundan yapılan bu test gebeliğin saptanmasında oldukça önemli rol oynamaktadır. Hamilelikle birlikte hamile olmayana göre iki katı kadar yükseliş gösteren BETA HCG hormonu eğer ki, kişi hamile olduğu halde yükseliş göstermiyorsa hamileliğin gidişatı ile ilgili bir problem olduğunu düşündürmektedir. Beta HCG ne zaman yükselir ? Beta HCG hamileliğin oluşmasıyla birlikte yükselişe geçmekle birlikte döllenmeden sonra takriben 6-8 gün sonra kanda ve sonrasında idrarda yükselerek kendini göstermektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 93 gösterim

Hamileliğin en zorlu yanlarından birisi de gebelik ile başlayan karında oluşan şişkinliktir. Karnın ... -6 ay arasında şişkinlik tamamen geçmektedir.

15 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 253 gösterim

Bilindiği üzere kadınlar hamile olup olmadığını cuzi miktara eczaneden alacağı hamilelik ... teyit edilmesi teste kesinlikle kazandırmaktadır.

11 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
+1 oy
0 cevap 184 gösterim

İncir kürü ne işe yarar ? İncir kürünün hamileliği kolaylaştırıcı etkileri olduğu ... hafta olarak uygulandıktan sonra kür tamamlanmalıdır.

28 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 104 gösterim

Kan uyuşmazlığı iğnesi adından da anlaşılacağı üzere annenin RH + babanın RH - ya da tam ... ? Hamileliğin 28.haftasında iğne anneye uygulanmaktadır.

22 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 104 gösterim

Hamileliğin sıkıntılı dönemlerinden biri de hamilenin ayaklarında meydana gelen şişmelerdir. ... artarak hamilelik süresince devam etmektedir.

17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...