Sağlık ocağı tahlil sonuçları ne zaman çıkar ?

0 oy
149 gösterim
17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Sağlık ocağında pratisyen hekime muayene olduktan sonra hastada hastalığın olabileceği şüphesiyle ya da olan bir hastalığın kana, idrara, dışkıya ya da buna benzer şeylere nasıl etki ettiğinin saptanması için çeşitli tahliller yapılmakta ve bu tahliller laborantlar tarafından incelenerek mikrobiyoloji ve biyokimya uzmanlarının onayıyla sonuçlanmaktadır.

Yapılan klinik muayeneye ek olarak bazı durumlarda doktor hastadan kan, dışkı ve idrar tahlili gibi tespitler isteyebilmektedir. Doktor tarafından istenen bu tahliller genel olarak aynı gün içerisinde yapılmakta olup Sağlık ocağının yoğunluğuna bağlı olarak kısa sürede sonuçlanmaktadır. Kan tahlili yapıldıysa eğer kan laboratuvar ortamında incelendikten sonra kanda çıkan değerler kağıt üzerine işlenmekte ve bu şekilde doktora ulaşmaktadır.

Son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte birçok sağlık ocağında artık labrotuvar gereksinimi isteyen kan tahlili haricinde buna ek olarak ayrıca röntgen gibi tetkikler doğrudan internet ortamında doktorun bilgisayarına aktarıldığından dolayı yapılan bu gibi tahlillerin sonuçlanması işlemi eskisi gibi saatlerce sürmemektedir. Sağlık ocağı tahlil sonuçları ne zaman çıkar ? Yapılan tahlil ya da tahliller sağlık ocağında o gün yapılan tahlil sayısına bağlı olup kan tahlilleri genel olarak öğleden sonra çıkmaktadır.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 107 gösterim

Bebeklerin dişlerinin temeli bilinenin aksine anne karnında atılmaktadır. Anne karnında diş ... çıkmasının ardından köpek dişleri sürmektedir.

1 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 186 gösterim

Hastalıklar bilimi olarak bilinen patoloji, doku ve organlarda meydana gelen hastalıkları mikroskobik ... 1-2 ay içerisinde sonuca ulaşılmaktadır.

20 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 99 gösterim

Saçlar genetik ya da sonradan edinilen faktörlerden dolayı dökülür. Saç dökülmesinin yaşı yoktur. ... 5 yıl kadar bir sürenin geçmesi gerekmektedir.

15 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 90 gösterim

Genel sağlık sigortasıyla birlikte 18 yaş üstü çalışmayanlar GSS kapsamına alınmış ve ... tarihinde başlamış olup halen yürürlükte bulunmaktadır.

1 Nisan 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 111 gösterim

Sosyal devletler vatandaşlarının sağlığını güvence altına almış ve sağlık hizmetlerini ücretsiz bir ... Nisan ayının 1-2.haftalarında kutlanmaktadır.

24 Şubat 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...