Hamilelikte ayak şişmesi ne zaman başlar ?

0 oy
104 gösterim
17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Hamileliğin sıkıntılı dönemlerinden biri de hamilenin ayaklarında meydana gelen şişmelerdir. Yürümeyi oldukça zorlaştıran, ayakkabı ve terlik giyememe gibi durumlar ortaya çıkan bu tür olumsuzluklar hemen hemen her hamile kadında görülmektedir. Ayak bileğinden başlayarak parmaklara ve tabana doğru yayılan bu rahatsızlık oldukça zorlu geçen hamilelik sürecini daha da güçleştirmektedir. Hamilelikte hormonlarda meydana gelen değişiklikler ve bununla birlikte vücutta normalden fazla su toplanması ve haricinde rahimin büyümesi de bu tür şişmelere yol açmaktadır. 

Hamilelikte ayakta oluşan ödem için uzmanlar hamilelere çeşitli önerilerde bulunmaktadır. Ayakta fazla kalmamak, tuzu azaltmak ya da tüketmemek, nemli ortamlarda bulunmamak, aşırı sıcaklardan korunmak, ve günlük yeterince su içmek ve tüm bunlara ek olarak günlük düzenli egzersizler yapmak doktorların hamilelikte ayak şişmesine karşı dikkate alınması gereken önerilerden bazılarıdır. Hamilelikte ayak şişmesi ne zaman başlar ? Hamileliğin 4. ayından itibaren ayakta kendini belli eden ödem şişlik artarak hamilelik süresince devam etmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 65 gösterim

Sünnet: vakti gelmiş erkek bireylerde penisin ucunu kapatan ve daraltan derinin kesilip doktor ... ay gibi bir sürede eski görünümüne kavuşmaktadır.

5 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 64 gösterim

Anne bebeğine hamile kaldıktan sonra göğüsleri değişime uğrayarak gelişmeye başlar. Anne'de meydana gelen bu ... başlar ve bir süre böyle devam eder.

15 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 74 gösterim

Halk arasında bilinen bir yanlış vardır. O da göbek büyüklüğü ile çocuğun gelişiminin doğru ... şişkinlik daha belirgin bir hal almaya başlar.

29 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
+1 oy
0 cevap 184 gösterim

İncir kürü ne işe yarar ? İncir kürünün hamileliği kolaylaştırıcı etkileri olduğu ... hafta olarak uygulandıktan sonra kür tamamlanmalıdır.

28 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 104 gösterim

Kan uyuşmazlığı iğnesi adından da anlaşılacağı üzere annenin RH + babanın RH - ya da tam ... ? Hamileliğin 28.haftasında iğne anneye uygulanmaktadır.

22 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...