Türkler Araplarla ilk defa ne zaman karşılaşmıştır ?

0 oy
171 gösterim
18 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Hz. Muhammed (S.A.V) tarafından İslamiyet yayılmadan önce Türkler çok tanrılı olan Şamanizme inanıyorlardı. Türklerin hayatında uzun süredir var olan bu inanış İslamiyet'in yayılmasıyla birlikte son bulmuştur. Müslümanlarla Türklerin yaptığı ilk savaş olan Belencer Savaşı'nı Müslümanların kazanmasıyla birlikte Türkler ve Müslümanlar ilk defa karşı karşıya gelmiştir. Hz. Osman'ın ordusu ile yahudi Hazar Türkleri arasında yapılan savaşı Hz. Osman'ın ordusunun kazanması üzerine Türkler ağır bir yenilgi almıştır. Hz. Ömer döneminde Müslümanlar ve Türkler arasında ilk ilişkiler başlamış olup Hz. Osman zamanında ise aralarında ilk savaş yaşanmıştır. Bu savaşta Müslümanlar ile lk kez karşı karşıya gelen Hazar Türkleri sonrasında ise İslamiyeti benimsemiştir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 139 gösterim

Devlet, bozuk olan ekonomisini bir şekilde devam ettirebilmek için ihtiyaç duyduğu zaman diğer ... olan Abdülmecit döneminde 1854 yılında alınmıştır.

4 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 152 gösterim

Müslümanların yerine getirmesi farz olan İslamın beş şartından biri de Hac ibadetidir. Dinimizce ... kafile 31 Temmuz 2017 tarihinde yola çıkacaktır.

3 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 81 gösterim

MS 571 yılında Mekke'de dünyaya gelen ve alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V) güzel ... (S.A.V) MS 632 yılında vefat etmiştir.

10 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 83 gösterim

Cebir : kısaca Matematiğin formülüze edilmiş halidir. Matematiğin bir alt dalı olan ... kullanıldığı elde edilen belgelerle ortaya çıkmıştır.

20 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 99 gösterim

Uçak nedir ? Uçak: dışı alüminyumdan yapılmış, her iki tarafında metrelerce uzunlukta kanatlara ... sanayisinin de o yıl da başladığı bilinmektedir.

5 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...