Yaz Kur'an kursu ne zaman başlıyor 2017 ?

0 oy
153 gösterim
18 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Okulların kapanmasına sayılı günler kaldı. 9 Haziran'da yaz tatiline girecek olan öğrenciler için Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl düzenlenmekte olan Yaz Kur'an kursu eğitimleri çok yakında başlayacak. Geçmiş yıllara göre bu yıl başlama tarihinde değişikliğe gidilen Kur'an kursu eğitimleri 3 Temmuz yerine okulların kapanmasından birkaç gün sonra 12 Haziran tarihinde başlayacak. Toplamda 9 hafta sürecek olan kursun başlamasının ardından camiilere Kur'an öğrenmeye giden çocuklara alışmaları için oryantasyon programı uygulanacak ardından ise çocukların merakla beklediği Kur'an okuma eğitimleri başlayacak. İlkokul, ortaokul ve liseye giden öğrencileri kapsayacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın görevlendirdiği eğitmenler tarafından verilecek olan Kur'an eğitiminin sonunda çocuklar Kur'an-ı Kerim'i okur hale gelecek. Kur-an eğitimlerinin yanında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren spor komplekslerinde sportif aktivitelere katılabilecek olan çocuklar Kur'an öğrenmelerinin yanı sıra spor yaparak eğlenceli vakit de geçirecek.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 112 gösterim

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının bitmesine sayılı günler kaldı. Okullar 9 Haziran Cuma günü ... olan seminer 12-23 Haziran arasında yapılacak.

21 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 305 gösterim

Diploma: en basit tanımıyla öğrenimini bitiren öğrencilere verilen okuldan mezun olduğunu gösteren ... gün içerisinde mezun olduğu okuldan almaktadır.

10 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 116 gösterim

İstanbul Deniz Otobüsleri, bilinen kısa adıyla IDO, yazın gelmesiyle birlikte tarifesini hazırladı ve ... 2017 tarihinde yaz tarifesi geçerli olacak.

15 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 63 gösterim

Steam nedir ? Steam, dünyaca ünlü çatışma oyunu Half Life'ın yapımcısı Valve ... edeceği geçtiğimiz günlerde Valve tarafından oyunculara duyuruldu.

29 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 160 gösterim

İspanyol takımlarından Real Madrid, Barcelona, Valencia gibi ünlü takımların yer aldığı La Liga dünyanın ... 2017 Cuma günü dev lig start alacaktır.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...