Sezaryen dikişleri tam olarak ne zaman iyileşir ?

0 oy
208 gösterim
21 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Anne, normal bir şekilde doğum yapamadığından dolayı doktor sezaryen tekniği ile annenin karın bölgesinden içeri girerek annenin döl yatağına ulaştı ve bebeği oradan aldı. Evet, her şey yolunda gidiyor, annenin nur topu gibi bir bebeği dünyaya geldi ! Tabi normal doğuma göre sezaryen ile annenin karnı sezaryen yöntemi kullanılarak açıldığından dolayı karnında bir miktar yaklaşık 7-10 cm uzunluğunda bir kesik oluştu. Doktorun karnı yararak açtığı bu kesinin izi yara(skar) olduğundan dolayı tam olarak geçmeyecek olsa da dikişler kaynadıktan doktor tarafından alındıktan sonra tamamen iyileşecek. Dikişler yaralı bölgede durduğu sürece o bölgeyi kaynayarak kapatmaya çalışacağından dolayı iyileşme her ne kadar dikimden sonra başlasa da tam iyileşme dikişler alındıktan sonra gerçekleşir. Dikişler iyileştikten doktor tarafından alındıktan sonra zaman zaman o bölgede hissedilen kasıntılar ve ağrıların olması normaldir. Zaman içerisinde bu gibi belirtiler kendiliğinden geçer. Nadiren de olsa kimi durumlarda doğumdan yıllar geçse bile annede zaman zaman sezaryen yapılan bölgede ağrı, sızlama görülebilir. Sezaryen dikişleri tam olarak ne zaman iyileşir ? Sezaryen dikişleri alındıktan sonra genel olarak 6-8 ay gibi bir sürede tamamen iyileşir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 71 gösterim

Yeni doğmuş bir bebeğin gözleri göze rengini veren maddenin henüz oluşmamasından dolayı tam olarak ... 12 ay gibi bir süre geçmesi gereklidir.

29 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 48 gösterim

Normal doğum gerçekleştirilemeyen anne adaylarında bebek sezaryen adı verilen yöntemle alınmaktadır. ... olarak gelişen ağrılar tamamen geçmektedir.

24 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 60 gösterim

Sezaryen ameliyatından sonra ortalama cinsel ilişkiye başlama süresi 4-8 hafta aralığındadır ... hazır oldukları anlamına gelmediği unutulmamalıdır.

18 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 84 gösterim

Smear Testi nedir ? Kadınlarda sıklıkla görülen rahmin alınmasına kadar gidebilen bir tablo ... alabilmek için kanamasız dönemde uygulanması şarttır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 86 gösterim

Stent nedir ? Stent kasık bölgesinde bulunan atardamardan kalbe ulaşarak daralmış olan damarın ... dakika - 2 saat arasında sürmektedir.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...