Gebelikte kasık ağrısı ne zaman geçer ?

0 oy
83 gösterim
8 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Gebeklikteki en sıkıntılı zamanlardan birisi de kasık ağrılarının kendisini gösterdiği dönemlerdir. Hamilelilik başlangıcından sonraki 3-4 aylarında başlayan dayanılmaz ağrılara sebebiyet veren kasıktaki ağrılar hamile kişinin hareket etmesi ve oturup kalkması ile birlikte daha da şiddetlenir. Bu ağrılar genelde geçecidir fakat bazı durumlarda süreğen hale gelip anneyi canından bezdirebilecek duruma da gelebilir. Geçmeyen ağrı gibi durumlarda gebeliğin gidişatı ile ilgili sorunlar olabileceğinden dolayı doktora gitmek bebeğin ve annenin sağlığı açısından sonra derece önemlidir. Bu gibi istenmeyen durumlardan hiç geciktirmeden uzman bir doktordan yardım almak kötü giden hamilelik sürecini de olumlu etkileyecektir. Hamilenin zor anlar yaşamasına neden olan ve gebelik sürecini daha da sıkıntı hale sokan gebelikte kasık ağrısı ne zaman geçer ? Hamilelik döneminin 3-5 aylarında inişli çıkışlı devam eden kasık ağrısı doğumla beraber tamamen geçer.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 48 gösterim

Normal doğum gerçekleştirilemeyen anne adaylarında bebek sezaryen adı verilen yöntemle alınmaktadır. ... olarak gelişen ağrılar tamamen geçmektedir.

24 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 47 gösterim

Hamilelikte en sıkıntılı süreçlerden biri de bebeğin anne karnında zamanla olgunlaşmasına bağlı olarak ... ve doğuma kadar artarak devam etmektedir.

16 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 38 gösterim

Anne adayı hamile olmadan önce şeker hastası değil iken hamileliğinin sürecinde şeker yükselmesi ... hamileliğin 6-7 aylarında yapılması önemlidir.

28 Şubat 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 60 gösterim

Gebelik anne adaylarının en heyecanlı dönemlerinden biridir. Anne adayı artık hamiledir ve bebeğinin ... hissedebilir ve ultrason ile de görülebilir.

26 Şubat 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 427 gösterim

Hamileliğin belki de en heyecan verici yönü anne karnındaki o tekmelerin ilk ... mıncıklama gibi hareketleri hissedilebilir seviyeye ulaşır.

21 Şubat 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...