Diploma ne zaman alınır ?

0 oy
305 gösterim
10 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Diploma: en basit tanımıyla öğrenimini bitiren öğrencilere verilen okuldan mezun olduğunu gösteren resmi bir belgedir. Okulu bitiren öğrenci diplomasını alır,  öğrenim gördüğü eğitim kurumuyla ilişiği kesilir ve artık belli bir öğretim kurumunda kaydı bulunmadığından dolayı öğrenci değil mezundur. Mezun olan birey uzun uğraşlar sonucunda elde ettiği diplomayı okulda gösterdiği başarısı ile almayı hak eder. Öğrencinin,ilköğretim'de 4 üzerinden verilen diploma notu, üniversitede 100 puan üzerinden verilen bir not ile hesaplanır. Üniversitede 100 üzerinden verilen notun 4 üzerinden karşılıkları da bulunmaktadır. İlköğretim 8.sınıfta alınan diplomanın üzerinde not yazarken üniversite diplomasında not yazmamakta diplomayla verilen transkript belgesinde görülen dersler ve karşılarında alınan notlar ile birlikte eğitim dönemlerinde alınan not ortalamalarının genel toplamından elde edilen diploma notu da yazmaktadır. Diploma ne zaman alınır ? Okulu başarıyla bitirdikten sonra diploma almayı hak eden öğrenci diplomasını ortalama 15-30 gün içerisinde mezun olduğu okuldan almaktadır.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 112 gösterim

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının bitmesine sayılı günler kaldı. Okullar 9 Haziran Cuma günü ... olan seminer 12-23 Haziran arasında yapılacak.

21 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 97 gösterim

Eğitim dönemi boyunca öğrenciler yüksek notlar alarak karneleri ile birlikte teşekkür ya ... sonunda Okul Müdürü tarafından öğrenciye verilmektedir.

8 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 153 gösterim

Okulların kapanmasına sayılı günler kaldı. 9 Haziran'da yaz tatiline girecek olan öğrenciler için ... sıra spor yaparak eğlenceli vakit de geçirecek.

18 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 158 gösterim

Sülüs nedir ? Askerlik yapılacak yer belli olduktan sonra askerlik şubesinden alınan, ... tarafından imzalandıktan sonra asker adayına verilmektedir.

4 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 191 gösterim

Belli hizmet süresinden sonra emekli olanlar emekli maaşları dışında emekli ikramiyesine de ... başvurusunun ardından 6 ay içerisinde ödenmektedir.

24 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...