Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ne zaman vefat etti ?

0 oy
81 gösterim
10 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

MS 571 yılında Mekke'de dünyaya gelen ve alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V) güzel ahlakıyla tüm insanlığa örnek olmuş Allah tarafından gönderilen son Peygamberdir. İslamiyeti yayması için Allah tarafından görevlendirilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)  her zaman İslamın güzelliğini anlatmış ve Müslüman olmanın ayrıcalıklarından bahsetmiştir. Yüce Allah'ın son din olan İslamiyeti Hz. Muhammed (S.A.V) aracılığıyla tüm insanlığa göndermesiyle birlikte Sevgili Peygamberimizin yolundan giden insanlar Müslüman olurken diğer taraftan da ona düşman olan ve İslamiyet'i kabul etmeyenler ile birlikte Allah'ın varlığını inkar eden kafirler de olmuştur. sürekli düşmanlık besleyen bu deist ve inançsız mahlukatlardan kurtulmak için Peygamberimiz ümmetini de arkasına alarak 622 yılında Mekke'den Medine'ye hicret etmiştir. Yüce Allah'ın kulu ve elçisi Hz. Muhammed (S.A.V) Peygamberimiz ne zaman vefat etmiştir ? Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) MS 632 yılında vefat etmiştir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 152 gösterim

Müslümanların yerine getirmesi farz olan İslamın beş şartından biri de Hac ibadetidir. Dinimizce ... kafile 31 Temmuz 2017 tarihinde yola çıkacaktır.

3 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 171 gösterim

Hz. Muhammed (S.A.V) tarafından İslamiyet yayılmadan önce Türkler çok tanrılı olan ... gelen Hazar Türkleri sonrasında ise İslamiyeti benimsemiştir.

18 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 104 gösterim

Yüce Allah'ın kulu ve elçisi olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) güzel ahlakı ... vefat etti ? MS 570 yılında vefat ettiği bilinmektedir.

8 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 76 gösterim

1966 yılında Erzurum'da doğan İbrahim Erkal 1984 yılından itibaren müzik piyasasına aktif ... Mayıs 2017 tarihinde Hakkın rahmetine kavuşmuştur.

14 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 109 gösterim

Yeşilçam'ın unutulmaz aktörlerinden biri olan Tarık Akan uzun boyu ve yakışıklılığıyla ... tarihinde Akciğer Kanseri nedeniyle vefat etmiştir.

1 Nisan 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...