Bebeklerde dil bağı ne zaman kesilir ?

0 oy
100 gösterim
14 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sorduDili altından ağzın taban kısmına bağlayan, dilin hareketlerini kısıtlayan bu bağ yapısı her insanda bulunan dilin kontrollü bir şekilde hareket etmesini sağlayan dile yapışık bir bağ dokusudur.

Normalde belli uzunluk ve açı ile bağlanan dil bağı kimi bebeklerde doğduğu zaman daha kısa ve kalın olabilmektedir. Bu durumda bebeğin konuşması güçleşmekte ve bebek emme yetisini rahat bir şekilde kullanamaz hale gelmektedir. Doğuştan meydana gelen dil bağındaki bu anomali bebeğin konuşmasını bozduğundan dolayı bebeği oldukça yormakta ve zaman zaman ağlatmaktadır. Bebek için ciddi sıkıntılar oluşturan bu durum dilin problemli bölgesine uygulanacak olan bir operasyon ile kesilerek düzeltilebilmektedir. Bebeklerde dil bağı ameliyatı ne zaman yapılmalı ve dil bağı ne zaman kesilmelidir ? Bebeğin 3 yaşını doldurmasıyla birlikte ameliyat yapılabilmektedir.

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 235 gösterim

Göbek bağı nedir ? Göbek bağı: bebeğin anne karnında beslenmesini sağlayan yaşamsal bir ... geçmesine halen düşmemiş ise doktora gitmek şarttır.

18 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 37 gösterim

Bebeklerin kafasında bulunan halk arasında bıngıldak olarak bilinen oynar kıkırdaklar bulunmaktadır. ... ve doğuma kadar tamamen kapanmaktadır.

16 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 29 gösterim

Anneler bebeklerinin tırnağını ilk defa keserken ona zarar verebileceklerini düşündükleri için oldukça ... 3 hafta sonra kesilebilir hale gelecektir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 111 gösterim

Tırnaklar, parmak uçlarını dış etkenlere ve darbelere karşı koruma fonksiyonu olan bir ... istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olabilir.

12 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 54 gösterim

Bebeklerin doğdukları zaman saçları çok az da olsa vardır. Hatta kimisinde çok saç ... zaman bebeklerin saçları daha erken de kesilebilir.

17 Şubat 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...