Hamilelikten sonra göbek ne zaman gider ?

0 oy
93 gösterim
15 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Hamileliğin en zorlu yanlarından birisi de gebelik ile başlayan karında oluşan şişkinliktir. Karnın normalde çok daha fazla şiştiği bu durum belli bir süre devam ettikten sonra kendiliğinden geçmekte, hamileliğin neden olduğu karında meydana gelen şişkinlik belli sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Şişkinliğin oluşturduğu ağırlık ile birlikte anne eskiye göre daha zor hareket etmekte, bel ve sırt ağrısını çekmekte ve oturup kalkarken zorlanır hale gelmektedir. Hamilelikle başlayan şişkinliğin ilk aylarında karındaki şişmenin bebekten kaynaklı olduğu düşünülse de bu şişkinlik annenin gebeliğe girmesiyle birlikte midenin büyümesinden kaynaklanmaktadır. Hamileliğin sonraki aylarında ise bebekten kaynaklı olarak rahim büyüyerek mide seviyesine gelmektedir.  Peki, birçok hamilenin yaşadığı bu sıkıntılı süreç ne zaman sonlanır ? Karındaki bu şişkinlik ne zaman geçer ? Hamilelikten sonra göbek ne zaman gider ? 4-6 ay arasında şişkinlik tamamen geçmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 287 gösterim

Hamilelikte ortaya çıkan Beta HCG hormonu, hamileliğin ilk haftalarından itibaren kanda ... ve sonrasında idrarda yükselerek kendini göstermektedir.

17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
+1 oy
0 cevap 184 gösterim

İncir kürü ne işe yarar ? İncir kürünün hamileliği kolaylaştırıcı etkileri olduğu ... hafta olarak uygulandıktan sonra kür tamamlanmalıdır.

28 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 104 gösterim

Kan uyuşmazlığı iğnesi adından da anlaşılacağı üzere annenin RH + babanın RH - ya da tam ... ? Hamileliğin 28.haftasında iğne anneye uygulanmaktadır.

22 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 104 gösterim

Hamileliğin sıkıntılı dönemlerinden biri de hamilenin ayaklarında meydana gelen şişmelerdir. ... artarak hamilelik süresince devam etmektedir.

17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 74 gösterim

Halk arasında bilinen bir yanlış vardır. O da göbek büyüklüğü ile çocuğun gelişiminin doğru ... şişkinlik daha belirgin bir hal almaya başlar.

29 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...