4 boyutlu ultrason ne zaman çekilir ?

0 oy
90 gösterim
18 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Ebeynleri en çok heyecanlandıran gelişmelerden birisi de bebeklerini doğmadan önce 4 boyutlu ultrason ile görmektir. Özellikle 4 boyutlu ultrasonda bebek net bir şekilde görülebildiği gibi yüzü de gayet anlaşılır bir şekilde görüleceğinden kime benzediği de çok rahat fark edilebilmektedir. Diğer 3 boyutlu ultrason cihazlarına göre doktorun kullandığı daha gelişmiş olan bu cihazda görüntüler 4 boyutlu olduğundan dolayı rutin kullanılan 2 boyutlu cihazlardan fark edilir şekilde birçok özelliğe de sahiptir. 4 boyutlu ultrason gerçeğe çok yakın görüntü sunabildiğinden dolayı bebeğin doğumdan sonraki hali de genel olarak anlaşılmaktadır. Tabi, bu konuda görüntüleme yapabilmek için mutlaka olması gereken şey bebeğin içinde bulunduğu amniyon sıvısının yeterli düzeyde olması ve bebeğin yönünün dönük olmasıdır. 4 boyutlu ultrason ne zaman çekilir ? Ultrason iki aşamalı olarak 11-13 ve 18-22 haftalarda yapılır.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 86 gösterim

Annelerin doğumdan sonra bebeği emzirme sürecinde yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri de ... gibi bir sürede kendiliğinden çekilerek bitmektedir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 34 gösterim

Genel olarak doktorların kısırlıktan şüphelendikleri zaman kullandığı tetkiklerden biri olan rahim filmi ... maksimum 30 dk içerisinde alınmaktadır.

30 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 5,487 gösterim

Ultrason özellikle ürolog ve jinekologların kullandığı yüksek ses titreşimlerine sahip tıbbi bir ... 70 yıllarda Türkiye'de kullanılmaya başlanmıştır.

23 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 17 gösterim

Esirgeyen ve bağışlayan Allah'ın adıyla anlamına gelen Bismillahirrahmanirrahim her işe başlamadan ... ve o şekilde neye başlanacaksa başlanmalıdır.

23 Ocak 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
1 cevap 97 gösterim

Yeni yeni merak salıyorum da her hafta şansımı denemek istiyorum artık. Bu sayısal loto ne zaman çekilir nasıldır?

14 Ekim 2016 misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...