Kan Uyuşmazlığı iğnesi ne zaman yapılır ?

0 oy
104 gösterim
22 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Kan uyuşmazlığı iğnesi adından da anlaşılacağı üzere annenin RH + babanın RH - ya da tam tersi kan grubu durumu söz konusu olduğu zaman hamileliğin belli bir haftasında anneye kalçası üzerinden yapılan bir iğnedir. Eşlerde kan uyuşmazlığı varsa anneye yapılacak olan bu iğne anne karnındaki bebek için hayati önem taşımaktadır. Eşlerin kanları birbirinden farklı ise ve bu iğnenin yapılması gecikirse ya da yapılmaz ise annedeki antikor bu durumda bebeği yabancı bir madde olarak görerek alyuvarlarını parçalayarak bağışıklık sisteminin bozulmasından, kansızlık, kalp yetmezliği gibi sorunları da beraberinde getirmekte, hatta  bebeğin ölümüne kadar birçok şeye de neden olabilmektedir. O yüzden iğnenin zamanında yapılması bebeğin sağlığı için çok ama çok önemlidir. Kan Uyuşmazlığı iğnesini ne zaman yapmak gerekir ? Hamileliğin 28.haftasında iğne anneye uygulanmaktadır.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 253 gösterim

Bilindiği üzere kadınlar hamile olup olmadığını cuzi miktara eczaneden alacağı hamilelik ... teyit edilmesi teste kesinlikle kazandırmaktadır.

11 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
+1 oy
0 cevap 184 gösterim

İncir kürü ne işe yarar ? İncir kürünün hamileliği kolaylaştırıcı etkileri olduğu ... hafta olarak uygulandıktan sonra kür tamamlanmalıdır.

28 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 93 gösterim

Hamileliğin en zorlu yanlarından birisi de gebelik ile başlayan karında oluşan şişkinliktir. Karnın ... -6 ay arasında şişkinlik tamamen geçmektedir.

15 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 104 gösterim

Hamileliğin sıkıntılı dönemlerinden biri de hamilenin ayaklarında meydana gelen şişmelerdir. ... artarak hamilelik süresince devam etmektedir.

17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 287 gösterim

Hamilelikte ortaya çıkan Beta HCG hormonu, hamileliğin ilk haftalarından itibaren kanda ... ve sonrasında idrarda yükselerek kendini göstermektedir.

17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...