Düşük riski ne zaman biter ?

0 oy
88 gösterim
24 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Karnında bebek taşıyan en canını sıkan şeylerden birisi de bebeği düşük yapıp yapmayacağıdır. 20 haftadan önce hamilelik süresinin sona ermesine düşük denilmektedir. Annenin düşük yapması karnındaki bebeğin tüm fonksiyonlarını kaybedip hayatını kaybetmesidir. Hamilelik başlangıcından itibaren 20 haftadan fazla bir süre geçtikten sonra artık düşük riski tamamen ortadan kalkmış olmakla birlikte bu süre zarfından sonra annenin doğum yapması erken doğum olarak adlandırılmaktadır. Düşük, bebeğin anneye bağlı olan hayatının sona ermesi iken erken doğum ise 9 aydan önce bebeğin dünyaya gelmesidir. Erken doğum ile birlikte dünyaya gelen bebeğin anne karnında gelişen fonksiyonları tam olarak gelişmediğinden dolayı bir süre kuveze bağlı olarak yaşamlarını sürdürmektedir. Birden farklı nedenleri olabilen düşüğün en sık görülen nedeni annedeki hastalıklara bağlı olarak gelişen düşük olmakla birlikte en önemli belirtisi ise vajinal kanamadır.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 61 gösterim

Hem bebeğin hem de ebeveynlerin en sıkıntılı süreçlerinden biri de bebeğin gaz çıkarma ... gibi bir süreden sonra kendiliğinden geçmektedir.

4 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 209 gösterim

Güvenlik soruşturması, bireyin devletin kolluk kuvvetleri tarafından hala aranıp aranmadığının,hem kolluk ... en geç 60 gün içinde bitmektedir.

13 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 251 gösterim

Her GSM operatöründe olduğu gibi Turkcell de faturalı ve faturasız hat müşterilerine sözleşme ... müşteri çok kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

25 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 76 gösterim

Annenin bebeğini düzenli olarak emzirmesi bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişmesi açısından son derece ... süt izni 1 yılı doldurunca bitmektedir.

9 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 104 gösterim

Geçtiğimiz günlerde üç aylara girdik ve üç ayların sonuncusu On bir Ayın Sultanı Ramazan ayında ... vaktinde Ezanın okunması ile birlikte sonra erer.

1 Nisan 2017 Dini Günler kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...