İncir kürüne ne zaman başlanır ?

+1 oy
184 gösterim
28 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

İncir kürü ne işe yarar ?

İncir kürünün hamileliği kolaylaştırıcı etkileri olduğu bilinmektedir. Şifali bitkiler, alternatif tıp uzmanı Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu katıldığı bir televizyon programında konu ile yaptığı bilgilendirmede yumurta sayısı yetersizliği nedeniyle hamile kalmakta zorlananların bu kürü kullanması gerektiğinin altını çizdi. İncir kürü ile yumurta sayısının hamilelik için yeterli seviyeye ulaştığını belirten İbrahim Saraçoğlu kürün yapılışı hakkında da bilgi verdi.

İncir kürü nasıl yapılır ?

İncir kürünün hazırlanışı oldukça basit. İlk olarak yapılması gereken boş bir tencereye su koymak ve suyu kaynatmaya başlamak. Sonrasında kaynayan suya 10-15 adet kuru incir ilave etmek ve tencerenin ağzı kapalı bir şekilde yaklaşık yarım saat kadar kaynatmak. Daha sonrasında ise incirleri süzerek 20 dakika kadar ılımaya bırakmak.

İncir kürüne ne zaman başlanır, incir kürü nasıl kullanılır ?

Kaynayan incirler üç eşit parçaya bölünerek sabah, öğle ve akşam olmak üzere ilk olarak 3 hafta boyunca yemek yemeden 15 dakika kadar önce içilmeli sonrasında 1 hafta kadar ara verdikten sonra tekrar 3 hafta olarak uygulandıktan sonra kür tamamlanmalıdır.
 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 104 gösterim

Kan uyuşmazlığı iğnesi adından da anlaşılacağı üzere annenin RH + babanın RH - ya da tam ... ? Hamileliğin 28.haftasında iğne anneye uygulanmaktadır.

22 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 93 gösterim

Hamileliğin en zorlu yanlarından birisi de gebelik ile başlayan karında oluşan şişkinliktir. Karnın ... -6 ay arasında şişkinlik tamamen geçmektedir.

15 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 104 gösterim

Hamileliğin sıkıntılı dönemlerinden biri de hamilenin ayaklarında meydana gelen şişmelerdir. ... artarak hamilelik süresince devam etmektedir.

17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 287 gösterim

Hamilelikte ortaya çıkan Beta HCG hormonu, hamileliğin ilk haftalarından itibaren kanda ... ve sonrasında idrarda yükselerek kendini göstermektedir.

17 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 74 gösterim

Halk arasında bilinen bir yanlış vardır. O da göbek büyüklüğü ile çocuğun gelişiminin doğru ... şişkinlik daha belirgin bir hal almaya başlar.

29 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...