Bebeklere domates ne zaman verilir ?

0 oy
128 gösterim
29 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sorduDomatesin içinde neler bulunur ?

C vitamini, protein ve çeşitli antioksidanlar yönünden zengin, sağlık açısından oldukça yararlı olan domates aynı zamanda düşük kalorili olduğundan dolayı kilo aldırmayan bir sebzedir. İçindeki C vitamini sayesinde kan yapıcı bir sebze olarak da bilinen domatesin faydaları saymakla bitmez.

Domatesin faydaları nelerdir ?

Kan yapıcı özelliği bulunan domatesin bağırsakların düzenli çalışmasını sağlama, sindirim sistemini düzenleme  gibi daha birçok yararı da bulunmaktadır. Domates, yenilen bir sebze olduğu gibi suyu da sıkılıp içilen domates, içinde barındırdığı çok sayıda antioksidan sayesinde vücudun bağışıklık sistemini de korumaktadır.

Domates gaz yapar mı ?

Domates, alerjisi olanların temkinli bir şekilde tüketmesi gereken bir sebzedir. Özellikle alerjisi olanların midesinde gaz, şişlik oluşturabilen domates bu nedenle reflü ve gastriti olan hastalarda ciddi mide şişkinliklerine ve gaz şikayetlerine sebep olabilmektedir. 

Domates, bebeklere ne zaman verilmelidir ?

%95 oranında suya sahip olan domates bebeklerde alerji oluşturabileceğinden dolayı bebeklere 1 yaşından sonra verilmeye başlanmalıdır.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 373 gösterim

Dut aşısı nedir ? Dut ve Karadut olmak üzere dut meyvesinin iki çeşidi bulunmaktadır ... dutun iyi yetişmesini sağlayan olmazsa olmazlardandır.

20 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 113 gösterim

Sofraların vazgeçilmezi olan yemeklerin yanında afiyetle yenilen birçok kişinin sevdiği turşu ... limon suyunun kullanması tavsiye edilmektedir.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 530 gösterim

Türkiye iklim özelliklerden dolayı birçok mantarın yetişmesine olanak sağlayan nadir ülkelerden biridir ... Kanlıca mantarı Kasım ayında çıkmaktadır.

4 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 284 gösterim

Koma : yaralı kişinin uzun bir süredir bilincinin yerinde olmaması durumudur. Yüksek yerden ... bir şekilde koma pozisyonuna hasta getirilmelidir.

21 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 142 gösterim

Adeta güneşe hayranlığı ile bilinen domates sıcak iklimi en çok seven sebzeler arasında yer ... ilkbahar mevsimi ekimi için en doğru zamandır.

14 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...