Güneş kremi ne zaman kullanılmalı ?

0 oy
78 gösterim
29 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sorduGüneş ışınlarının cilde zararları nelerdir ?

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte sıcaklıklar da artmaktadır. Kavurucu sıcaklar insanları bunaltmakla birlikte cilde zarar da vermektedir. Çünkü ozon tabakasının delinmesiyle birlikte güneş ışınları artık zararlı bir hal almıştır. Ve insanların cildinde deri kanseri gibi ciddi boyutta hastalıklara neden olmaktadır. Mümkün olduğunca saat 10.00- 16.00 arasında uzmanların da öngördüğü gibi dışarı çıkılmaması ve güneş ışınlarına direkt maruz kalınmaması gerekmektedir. Fakat bu saatlerin dışında da dışarı çıkıldığı zaman güneş ışınlarının etkisinden kurtulunamamaktadır. Bu yüzden uzmanların cildin yapısına göre önerdiği güneş kremlerinin kullanılarak dışarı çıkılması güneşin zararlı ışınlarından korunmayı tamamen önlemese de çok ileri seviyede koruma sağlamaktadır. 

Güneş kremi kullanırken nelere dikkat edilmelidir ?

Cilt kuru ise daha çok yağlı olan güneş kremlerini, eğer cilt yağlı ise yağ oranı daha düşük güneş kremlerini tercih etmek cilt ve güneş ışınlarından korunmak açısından önemlidir. Ayrıca, güneş kremleri etkilerine göre birçok ayrı faktörde ürünler sunmaktadır.

Güneş kremi ne zaman kullanılmalı ? 

Güneş kremi, dışarı çıkmadan 45-60 dakika önce cilde uygun bir şekilde yedirilerek sürülmelidir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 54 gösterim

Emzirme ile başlayan göğüs ucu ağrıları anneler için oldukça sıkıntı bir süreci de ... rahat bir hamilelik sürecini geçirmesi sağlanabilmektedir.

28 Şubat 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 81 gösterim

Havaların ısınmasıyla birlikte yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlayan sıcaklardan bunalan insanlar ... -3 hafta içerisinde tamamen geçmektedir.

31 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 27 gösterim

Vücutta üretimi sağlanan bir amino asit olan kreatin karaciğer ve akciğer tarafından üretilmekte ... dozunu aşmamak vücut sağlığı açısından önemlidir.

10 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 6,500 gösterim

Alacakaranlık 6 çıkacak mı ? Dünyaca ünlü yazar Stephenie Meyer'in aynı isimli romanından ... süre Alacakanlık 6 Yükselen Güneş vizyona girecektir.

29 Haziran 2017 Filmler kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 74 gösterim

Halk arasında şafak vakti olarak da bilinen Güneşin doğduğu vakit özellikle coğrafyaya meraklı insanlar ... yeni doğmuş ve gün yeni başlıyor olur.

25 Ocak 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...