Sigarayı bıraktıktan sonra metabolizma ne zaman normale döner ?

0 oy
597 gösterim
29 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Sigara neden bağımlılık yapar ?

İnsan vücudu için son derece zararlı olan sigara, başta akciğer olmak üzere birçok organa zamanla zarar vermektedir. Bununla birlikte içinde bulundurduğu nikotinden dolayı bağımlılık yapan sigara bunun yanında çok sayıda zehirden oluşması nedeniyle beraberinde birçok hastalığı da davetiye çıkarmaktadır. Barındırdığı bağımlılık yapan maddelerden dolayı ilk başta tek tük içilen sigara sonrasında paket haline dönmekte ve daha sonrasında ise önü alınamaz bir hale gelmektedir.

Sigara hangi hastalıklara yol açar ?

Yıllarca hiç durmadan tüketilen sigara zamanla solunum yolu rahatsızlıklarına neden olacağından ve böylece nefes almayı zorlaştıracağından dolayı bir süre sonra bırakılması kaçınılmaz olmaktadır. Kullanıcı sigarayı bırakmaya karar verdiyse ilk önce buna kendisini inandırmalıdır. İçiçi, sigarayı bıraktırma merkezlerinden yardım alabileceği gibi kendi başına da sigarayı çeşitli yollarla bırakabileceğini unutmamalıdır. 

Uzun yıllar boyunca tüketilen ve vücudu tahrip eden sigara bırakıldıktan sonra metabolizma ne zaman eskiye haline, normale dönmektedir ?

Sigara bırakıldıktan ortalama 6 ay gibi bir zaman sonra metabolizma normale dönerek eski hızında çalışmaya devam etmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 83 gösterim

İnsan sağlığını tehdit eden sigaranın dünya çapında kullanıcı sayısı milyonları bulmakta ... yarısında uygulanmayacağı Resmi Gazetede belirtildi.

24 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 93 gösterim

Hamileliğin en zorlu yanlarından birisi de gebelik ile başlayan karında oluşan şişkinliktir. Karnın ... -6 ay arasında şişkinlik tamamen geçmektedir.

15 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 93 gösterim

Dişlerin braketler yardımıyla düzeltildiği, tıpta ortodonti halk arasında diş teli tedavisi olarak ... ve zaman içerisinde düzelme meydana gelir.

17 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 86 gösterim

Annelerin doğumdan sonra bebeği emzirme sürecinde yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri de ... gibi bir sürede kendiliğinden çekilerek bitmektedir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 31 gösterim

Annenin doğum esnasında göğüsleri süt ile dolmaya başlar. Bebek sütle dolan annesinin ... ihtiyacı dışarıdan şekerli su ile karşılanmalıdır.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...