Kanlı balgam ne zaman tehlikelidir ?

0 oy
98 gösterim
1 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Ne olursa olsun insanlar kanlı bir şey gördükleri zaman korkar ve tedirgin olurlar. Kanla birlikte görülen şeylerden birisi de balgamdır. Balgam her insanın çıkartabildiği boğazdan gelen sümüksü bir salgıdır. Normalde seffaf olması gereken balgam zaman zaman solunum yolu enfeksiyonları nedeniyle kanlanabilmektedir. Burundan ya da akciğerden gelen kan da balgamı kanlandırabilmekte ve böylece kanlanmış bir şekilde balgam gelebilmektedir. Kanlı balgam genel olarak üşütmeye bağlı olarak meydana gelse de kimi zaman çok ciddi hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Örneğin : iç organların rahatsızlanmasına bağlı olarak gelişen hemoptizi olarak bilinen olgu iç organlardan gelen bir rahatsızlığın olduğunu göstermektedir. Bu yüzden eğer sık sık kanlı balgam tükürülüyorsa mutlaka ama mutlaka her ihtimale karşı doktora müracaat etmek en doğru olanıdır. Bu gibi durumlarda balgamın sürekli olarak kanlı bir şekilde gelmesi son derece tehlikeli hastalıkların sinyali olabileceği unutulmamalıdır.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 213 gösterim

Nodül, kimi zaman mercimek büyüklüğünde kimi zaman da nohut büyüklüğünde ve nohuttan ... ile oynatılamıyorsa tehlikeli olabileceği unutulmamalıdır !

30 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 46 gösterim

Bir TV kanalında herkes tarafından beğeni ile izlenen korkutma, gizli kamera şakaları konulu ... Mayıs 2017 tarihinde sinemaseverler ile buluşacak.

21 Nisan 2017 Filmler kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 84 gösterim

Smear Testi nedir ? Kadınlarda sıklıkla görülen rahmin alınmasına kadar gidebilen bir tablo ... alabilmek için kanamasız dönemde uygulanması şarttır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 86 gösterim

Stent nedir ? Stent kasık bölgesinde bulunan atardamardan kalbe ulaşarak daralmış olan damarın ... dakika - 2 saat arasında sürmektedir.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 109 gösterim

Hepatit B nedir ? Hepatit'in A'dan E'ye kadar birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ... doz şekilnde aşı uygulanarak tedavi süreci tamamlanmaktadır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...