Polip ameliyatı olanlar ne zaman denize girebilir ?

0 oy
86 gösterim
3 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Polip nedir ?

Mukozanın bulunduğu yerlerde küçük genellikle zararsız olan ura verilen isimdir. Polip burunda gelişebildiği gibi rahimde, saf kesesinde de gelişebilmektedir.

Polip ameliyatı nedir ?

Bölgede gelişen poliplerin ameliyatla kesilerek alınması işlemidir. Ameliyat genel anestezi altında yapılmakta olup doktor klinik muayene ve çekilen görüntüleme tetkikleri neticesinde poliplerinin durumunu ve yerini teşhis ettikten sonra ameliyata karar vermektedir. Polipler büyüyen parça olduğundan dolayı büyümesine paralel olarak da hastanın şikayetlerini de arttırabileceğinden dolayı genelde bulunduğu yerden zaman kaybetmeden çıkartılmaktadır.

Polip ameliyatı olanlar ne zaman denize girebilir ?

Doktorlar ameliyattan 48 saat sonra banyo yapılmasını ve en erken 1 ay sonra da denize girilmesini önermektedir. Tabi ki bu sürelerin ameliyat yapılan bölgeye ve alınan polipin büyüklüğüne göre değişkenlik göstereceği de unutulmamalıdır.

 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 44 gösterim

İlk olarak bel fıtığı nedir, sorusundan başlayalım isterseniz ? Halk arasında bel fıtığı olan ... birlikte ortalama 2-3 ay içerisinde geçmektedir.

3 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 74 gösterim

Usta yönetmen Hakan Akgül'ün yönetmenliğini yaptığı ve kadrosunda başta ünlü komedyen Ata Demirer ... gösterim tarihi 20 Ocak 2017 olarak belirlendi.

6 Ocak 2017 Filmler kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 84 gösterim

Smear Testi nedir ? Kadınlarda sıklıkla görülen rahmin alınmasına kadar gidebilen bir tablo ... alabilmek için kanamasız dönemde uygulanması şarttır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 86 gösterim

Stent nedir ? Stent kasık bölgesinde bulunan atardamardan kalbe ulaşarak daralmış olan damarın ... dakika - 2 saat arasında sürmektedir.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 109 gösterim

Hepatit B nedir ? Hepatit'in A'dan E'ye kadar birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ... doz şekilnde aşı uygulanarak tedavi süreci tamamlanmaktadır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...