Meteor yağmuru ne zaman 2017 ?

0 oy
92 gösterim
4 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sorduMeteor nedir ?

Uzayda gezegenler arasında oradan oraya gezen devasa büyüklükteki taşa verilen isimdir. Uzay biliminde meteor olarak bilinen taş halk arasında göktaşı olarak bilinmektedir.

Meteor (göktaşı) ne zaman düşer ?

Normalde galaksinin içinde dolaşan göktaşları bazı durumlarda dünyanın atmosferini de aşarak dünyaya kadar ulaşabilmektedir. Hatta günümüzde Türkiye dahil dünyanın birçok ülkesine göktaşı olaylarına sahne olmuştur. Ortalama 2 kilometre çapa sahip olan göktaşı, hızı ve atmosferin de etkisiyle dünyaya ulaşana kadar ufalanmakta ve çapı oldukça küçüldüğünden dolayı düştüğü yere pek de zarar verememektedir.

Meteor yağmuru ne zaman 2017 ?

2017 yılının Ocak ayında başlayan meteor (göktaşı) yağmurları son olarak Mayıs ayında gerçekleşti. Ocak, Nisan ve Mayıs olmak üzere yıl içerisinde şu ana kadar meydana gelen 3 meteor yağmurundan sonra 5 tane daha göktaşı yağmuru bekleniyor. 27-28 Temmuz tarihinde beklenen meteor yağmurunu, ağustos, ekim, kasım ve son olarak aralık ayı takip edecek. Aralık ayının 13-14'ünde beklenen göktaşı yağmuru ile birlikte toplamda 8 meteor yağmuru gerçekleşmiş olacak.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 2,601 gösterim

Müslümanlar tarafından şifalı olduğu bilinen Nisan yağmurlarının yüzünü göstermeye başladığı şu ... 14 Mayıs arasında Müslümanlarca toplanmaktadır.

8 Nisan 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 117 gösterim

Dünyaya göktaşının çarpacağı yıllardır süregelen bir konudur. Dünya çevresinde dolaşan göktaşları yani ... da bugün çarpacak demek doğru olmaz.

27 Şubat 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 133 gösterim

İspanyol takımlarından Real Madrid, Barcelona, Valencia gibi ünlü takımların yer aldığı La Liga dünyanın ... 2017 Cuma günü dev lig start alacaktır.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 70 gösterim

Manchester United, Manchester City gibi dünyaca ünlü büyük takımların yer aldığı İngiliz Premier Lig' ... Lig'i 12 Ağustos Cumartesi günü başlayacak.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 119 gösterim

Müslümanların yerine getirmesi farz olan İslamın beş şartından biri de Hac ibadetidir. Dinimizce ... kafile 31 Temmuz 2017 tarihinde yola çıkacaktır.

3 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...