Sülüs ne zaman alınır ?

0 oy
116 gösterim
4 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sorduSülüs nedir ?

Askerlik yapılacak yer belli olduktan sonra askerlik şubesinden alınan, asker adayının birliğe teslim olacağı tarih, yol süresi, yol parası ve buna benzer bilgilerin yer aldığı zarfın içinde verilen sevk evrakıdır.

Sülüs ne işe yarar ?

Askerlik şubesinden sülüs alındıktan ve belirlenen teslim tarihinde birliğe teslim olunduktan sonra birliğe girmek için kullanılan resmi bir belgedir. Sülüsü olmayan asker adayı hiçbir şekilde eğitim göreceği birliğe alınmaz. Sülüs asker adayının acemi birliğine girişte yanında bulundurması gereken en önemli evrakların başında gelmektedir. Sülüs, askere alınacak kişinin askerlikle ilgili neredeyse tüm bilgilerinin yer aldığı bir belge olduğundan ve bir defa verildiğinden dolayı kaybedilmesi büyük sıkıntılara yol açmaktadır.

Sülüs ne zaman alınır ?

Sülüs, askerlik tarihi belirilendikten sonra ikamet edilen yerin ilgili askerlik şubesine gidilerek asker alma şubesi başkanı ya da vekili tarafından imzalandıktan sonra asker adayına verilmektedir.


 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 167 gösterim

Belli hizmet süresinden sonra emekli olanlar emekli maaşları dışında emekli ikramiyesine de ... başvurusunun ardından 6 ay içerisinde ödenmektedir.

24 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 229 gösterim

Diploma: en basit tanımıyla öğrenimini bitiren öğrencilere verilen okuldan mezun olduğunu gösteren ... gün içerisinde mezun olduğu okuldan almaktadır.

10 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 32 gösterim

Boydan boya yıkanmak anlamına gelen gusül cünüp olunduğu zaman alınması şart olan bir abdesttir ... kirlendiğinden ve pis olduğundan dolayı alınır.

7 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 6 gösterim

İşçinin her ne sebeple olursa olsun işsiz kalması durumunda İŞKUR tarafından belli bir süreliğine ödenen ... her ayın son günü PTT'den ödenmektedir.

2 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 8 gösterim

Anne adayının hamilelik evresinde belki de en hoşuna gitmeyecek şeylerin başında gelen birisi de ... toplamda 10-15 kilo şeklinde artış tamamlanır.

26 Şubat 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...