Bebeklerde tuvalet eğitimine ne zaman başlanmalı ?

0 oy
45 gösterim
5 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Bebekler, fiziksel olarak yetersiz olduklarından bu nedenle kendi ihtiyaçlarını gideremediklerinden dolayı ebevynlerinin yardımına ihtiyaç duyar. Gidermeleri gereken en önemli ihtiyaçlardan biri de tuvalet ihtiyacıdır. Yeni doğan bir bebek ilk zamanlarda lazımlık kullanarak tuvalet ihtiyacını giderir. Bir süre geçtikten sonra ise lazımlık tuvalet ihtiyacına yetmeyeceğinden dolayı tuvalete gitme isteği duyar. Tabi ki o yaşlarda bebekler tuvalette nasıl hareket edileceğini bilmeyeceğinden dolayı küçük yaşlarda anne ve babası tarafından verilen tuvalet eğitimi verilir. Ebevynlerin vereceği eğitim ile birlikte bebekler belli bir yaşa geldiğinde artık ihtiyaç duyduğu hallerde tuvalet ihtiyacını giderebilir hale gelmektedir. Bebeklerde tuvalet eğitimine ne zaman başlanmalı ? Bebeklerde tuvalet eğitimine başlanılması gereken yaşın 1-1.5 yaş arasında olması gerektiğine yönelik toplumda yanlış bir algı bulunmaktadır. Bilinenin aksine bebeklere tuvalet eğitiminin bebek 2.5 yaşını gelmeden verilmemesi gerekmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 22 gösterim

Cinsel birliktelik yaşayan kadınlar hamile kalmamak için doğum kontrol haplarına ... edilmesindeki neden mide bulantılarını engellemektir.

21 Şubat 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 66 gösterim

Dili altından ağzın taban kısmına bağlayan, dilin hareketlerini kısıtlayan bu bağ ... 3 yaşını doldurmasıyla birlikte ameliyat yapılabilmektedir.

14 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 12 gösterim

Bebeklerin kafasında bulunan halk arasında bıngıldak olarak bilinen oynar kıkırdaklar bulunmaktadır. ... ve doğuma kadar tamamen kapanmaktadır.

16 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 203 gösterim

Galatasaray, adını Galatasaray Lisesi'nden (Mekteb-i Sultani) alan öncü bir kurum ... biri olarak spor faaliyetlerini sürdürmeye devame etmektedir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 162 gösterim

Fikret Hakan sahne adıyla bilinen Bumin Gaffar Çıtanak Türk oyuncular arasında hafızalardan silinmeyecek ... 11 Temmuz 2017'de vefat etmiştir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...